Eskişehir'de kuğular ilgi odağı oldu

Eskişehir'de kuğular ilgi odağı oldu
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğü tarafından 6 ay önce İstanbul'daki bir çiftlikten getirilen zarafetin ve asilliğin simgesi olan 2 çift kuğu, vatandaşların ilgi odağı oldu.
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, yaklaşık 6 ay önce İstanbul'daki bir çiftlikten getirilen bir çifti beyaz, bir çift de siyah kuğu, Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı'ndaki gölette kendileri için özel hazırlanan ahşap yuvalara yerleştirildi. 
 
Şu anda iki yaşında olan 4 kuğu, her sabah belediye ekipleri tarafından bir bot yardımıyla gölette bulanan adaya getirilen kırık buğday, Mısır ve marulla besleniyor. 
 
İçinde Masal Dünyası ve Korsan Gemisi'nin bulunduğu parktaki durgun sularda sessiz sedasız seyreyleyen kuğular, parkı ziyaret edenlerin ilgi odağı oldu. Dinginliğin, zarafetin ve asilliğin simgesi olan kuğulara, parka nikah töreni için gelen, gelin ve damatlar da ilgi gösteriyor. 
 
Görevliler, kuğuların yumurtlama dönemi olan ilkbahar mevsiminde yavru kuğuların dünyaya gelmesini dört gözle bekliyor.(SNK) 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com