Eskişehir'de ödüllü yunus emre roman yarışması düzenlendi

Eskişehir'de ödüllü yunus emre roman yarışması düzenlendi
Ön inceleme sonuçlarının 05 Mart 2013 tarihinde açıklanacağı yarışmada dereceye giren eserlerin açıklanması ve ödül töreni 1 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak.

Eskişehir Valiliği ve Eskişehir Yunus Emre Kültür, Sanat ve Turizm Vakfı, Yunus Emre’nin dünya görüşü, insan sevgisi ve sanatçı kişiliğinin yaşatılması ve düşüncelerinin toplumun bütün kesimlerince tanınması, özellikle gençlerin bu değerleri öğrenip özümsemesi gerekliliğinden hareketle “Yunus Emre Roman Yazma Yarışması” düzenledi.
Yarışmaya katılacak eserlerin konusu Yunus Emre’ye ilişkin değerleri kapsamına alacak şekilde belirlenmelidir.
Yarışmaya katılacak eserlerin 1 Şubat 2013 Cuma günü mesai bitimine kadar Eskişehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne teslim edilmesi gerekiyor. Ön inceleme sonuçlarının 05 Mart 2013 tarihinde açıklanacağı yarışmada dereceye giren eserlerin açıklanması ve ödül töreni 1 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak.
Ön Değerlendirme Kurulu değerlendirmesi sonucu ilk 10’a kalan eserler Nihai Değerlendirme Kurulu tarafından değerlendirilecektir. Nihai Değerlendirme Kurulu Prof. Dr. Muhammed Fatih Andı (Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı), Enis Batur (Şair, Yazar, Yayıncı), Zeki Bulduk (Romancı), Sevinç Çokum (Yazar), Ali Çolak (Yazar), Prof. Talat Said Halman (Bilkent Üniversitesi İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Dekanı), Ömer Lekesiz (Hikâyeci, Eleştirmen), Prof. Dr. Nazım Hikmet Polat (Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü), Doç. Dr. Yılmaz Taşçıoğlu (Şair, Sakarya Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi), Prof. Dr. Mehmet Tekin (Fatih Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi)’den oluşmaktadır.
Nihai değerlendirme kurulu tarafından seçilecek birinci esere 30 bin TL, ikinci esere 20 bin TL ve üçüncü esere de 10 bin TL ödül verilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com