Eskişehir'deki cinayet -Cingi çifti ve oğulları toprağa verildi (Fotoğraflı-Görüntülü)

Eskişehir'deki cinayet   -Cingi çifti ve oğulları toprağa verildi     (Fotoğraflı-Görüntülü)
Eskişehir'deki cinayet -Cingi çifti ve oğulları toprağa verildi (Fotoğraflı-Görüntülü)

ESKİŞEHİR (A.A) - Eskişehir'de psikolojik rahatsızlığı olduğu iddia edilen oğulları Mithat Cingi (38) tarafından öldürülen Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Farmakaloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Munise İpek Cingi (63) ile özel bir hastanede Kulak Burun Boğaz (KBB)uzmanı olarak çalışan Prof. Dr. Emre Cingi (70), toprağa verildi.
     Cingi çifti ve oğulları Mithat Cingi'nin cenazeleri, ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Morgu'ndan alınarak Anadolu Nasreddin Hoca Camisi'ne getirildi.
     Burada kılınan namazın ardından cenazeler Eskişehir Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.
     Cenazeye, ailenin büyük oğlu Nejat Cingi, Munise İpek Cingi'nin kardeşi Cemal Cingi, ailenin yakınları, Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Merkez Tepebaşı İlçe Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Cingi çiftinin öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.
     Eskişehir'de psikolojik rahatsızlığı olduğu iddia edilen oğulları Mithat Cingi'den 4 gün boyunca haber alamayan ESOGÜ Tıp Fakültesi Farmakaloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Munise İpek Cingi ile özel bir hastanede KBB uzmanı olarak çalışan Prof. Dr. Emre Cingi, Gültepe Mahallesi Yamanel Sokak'ta bulunan evine gitmiş, çilingir aracığıyla kapıyı açmaya çalıştıkları sırada oğullarının ''elimde silah var'' demesi üzerine 112 Acil Servis ekiplerine ve polise haber vermişti.
     Ekiplerin olay yerine yaklaştığı sırada Mithat Cingi av tüfeğiyle önce babasına, daha sonra annesine ateş etmiş, ardından intihar etmişti.
    
     Muhabir: Deniz Açık
     Yayıncı: İbrahim Uyar (ESKİŞEHİR)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com