Eskişehir'den Suriye'ye yardım kampanyası

Eskişehir'den Suriye'ye yardım kampanyası
Eskişehir Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı tarafından başlatılan kampanya kapsamında ikinci yardım tırı Suriye'ye gönderildi- Vali Tuna: "Çok büyük dram ve acılar yaşanıyor. Bu insanlık dramına hiç olmazsa bir nebze olsun çare olarak oradaki insanl

Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı tarafından başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan bir tır gıda malzemesi Suriye'ye gönderildi.

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Vilayet Meydanı'nda yardım tırı önünde yaptığı konuşmada, kampanyaya olan ilginin artarak devam ettiğini bildirdi.

Yapılan yardımlarla ikinci tırı gönderdiklerini ve göndermeye devam edeceklerine dikkati çeken Tuna, tırların yerine ulaşması konusunda da takipçisi olacaklarını söyledi.

Yapılan yardımın içeriği hakkında bilgi veren Tuna, "Bugün 25 ton un ve biraz maya gönderiyoruz. Gönderdiğimiz unla oradaki insanlar hiç olmazsa ekmek yapsınlar ve bu soğuk kış günlerinde karınlarını doyurabilsinler. Bir taraftan da giyecek malzemesi tedarik etme çalışmalarımız sürüyor. Kurumlarımız şu anda bu kampanya için kendi içlerinde de çalışma yapılıyor. ufak, tefek herkesin katkısı toplanarak, büyük miktarlar oluşacak, bizde bizde bunları Eskişehir'e yakışan bir şekilde üzerimize düşeni yaparak, örnek olmuş olacağız" diye konuştu.

Suriye'de bir insanlık dramının yaşandığını dile getiren Tuna, şunları kaydetti:

"Çok büyük dram ve acılar yaşanıyor. Bu acı nerede olursa olsun, dünyanın başka yerinde de olsa Türkiye zaten elinden geleni yapıyor ama bizim hemen yanı başımızda, akraba ve soydaş topluluklarımız da olduğu zaman insanın daha çok canını acıtıyor. Bu insanlık dramına hiç olmazsa bir nebze olsun çare olarak, oradaki insanları rahatlatacak yardımlarla ulaşabiliyoruz, elimizden bu geliyor. Tabi ki yine dualarımızla da yanlarındayız. Onlara hem maddi hem manevi yardımcı olmamız lazım."

Emeği geçen hayırseverlere ve iş adamlarına teşekkür eden Tuna, büyük miktarda yardımda bulunan kurum ve kişilerin adlarını, teşvik amaçlı kamuoyuna duyuracaklarını da sözlerine ekledi.

Yardım tırı, Vali Tuna, AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Salih Koca, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Hasan Gönen ve yardıma katkı sağlayan Kardeşlik Platformu üyelerinin fotoğraf çektirmesinin ardından yola çıktı.

Muhabir: Yıldız Nevin Gündoğmuş
Yayınlayan: Mürsel Çetin

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com