Eskişehir'den yelkenciler yetişiyor

Eskişehir'den yelkenciler yetişiyor
Eskişehir'de Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı içinde yer alan yapay gölette, Büyükşehir Belediyesi ile ESKİ Gençlik ve Spor Kulübü'nün ortaklaşa düzenlediği optimist yelkenli tekne eğitimlerini tamamlayan ikinci dönem kursiyerler sertifikalarını

Eskişehir'de Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı içinde yer alan yapay gölette, Büyükşehir Belediyesi ile ESKİ Gençlik ve Spor Kulübü'nün ortaklaşa düzenlediği optimist yelkenli tekne eğitimlerini tamamlayan ikinci dönem kursiyerler sertifikalarını aldılar. Böylece Eskişehir'de 40'ın üzerinde sertifikalı yelkenci yetişti.
Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı'ndaki yapay gölette gerçekleştirilen, 18 saatlik optimist yelkenli tekne temel eğitimini başarıyla tamamlayan ikinci dönem kursiyerler, denizi olmayan Eskişehir'de yelkenli tekne eğitimi alabildikleri için çok mutlu olduklarını ifade ettiler.
Kursiyerler sertifikalarını Eskişehir milletvekili Kazım Kurt ve ESKİ Gençlik ve Spor Kulübü yöneticilerinden aldılar. Törende konuşma yapan Milletvekili Kazım Kurt, denizi olmayan Eskişehir'de yelkenli tekne eğitimi verilmesinde emeği olan başta Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen olmak üzere, ESKİ Gençlik ve Spor Kulübü yöneticilerini ve eğitmenleri başarılarından dolayı tebrik etti.
Tören sonunda kursiyerler park içinde bulunan gölette optimist teknelerinin yelkenlerini açarak marifetlerini sergilediler.
Ayrıca, Büyükşehir Belediyesi Eski Spor işbirliğiyle, Eylül ayı içinde yetişkinlere yönelik “Laser” olarak tabir edilen yelkenli tekne eğitimlerine başlayacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com