Eskişehir'e yılın ilk karı düştü

Eskişehir'e yılın ilk karı düştü
Yurdun büyük bölümünde olduğu gibi Eskişehir’de de hava sıcaklığı düşerken, yılın ilk karı bugün sabah saatlerinde yağmaya başladı.

Kış ayının gelmesiyle, hava sıcaklıklarında görülen düşüş, kar yağışını beraberinde getirdi. Şehir merkezinde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı vatandaşların günlük yaşamını zorlaştırdı. Tatil günü olması dolayısı ile zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamayı tercih eden vatandaşlar, zorunlu olunca üşümemek için de sıkı sıkı giyinerek dışarı çıktılar Aralıksız devam eden yağış, yeşil alanları, çatıları ve bazı yolları beyaza bürüdü. Özellikle kentin yüksek bölgelerinde daha etkili olan yağış yüzünden yollarda yer yer buzlanmalar oluştu. Araçlar, özellikle çevre yollarda etkili olan kar yağışı yüzünden daha dikkatli seyrederken, trafik ekipleri de kontrollerini arttırdı.

HAVA DAHA DA SOĞUYACAK
Bu arada Meteoroloji Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, soğuk hava ve kar yağışı önümüzdeki hafta ortasına kadar etkili olacak. Bugün en düşük eksi 3 olarak ölçülen hava sıcaklığının, hafta başında eksi 7 derece kadar düşmesi bekleniyor. Bugün ölçülen 4 derecelik en yüksek hava sıcaklığının, hafta ortasında eksi 3 derece kadar düşeceği tahmin ediliyor. 

KAR TARIM İÇİN FAYDALI
Yılın ilk karının yağması günlük yaşamı zorlaştırırken, bazı vatandaşları da sevindirdi. Kar yağışının tarımsal üretime büyük faydası olduğunu anlatan vatandaşlar "Karın yağması bizi sevindirdi. Daha önceden yağması gerekirdi. Kar yağışı tüm hastalıkları temizler. Barajların dolmasını sağlar, tarımsal üretim açısından da faydalıdır” dediler.

BUZLANMAYA DİKKAT
Karayolları 46'ncı Şube Şefliği yetkilileri, çevre yollarda hafif de olsa kar yağışının devam ettiğini, akşam saatlerine doğru gece yarısına kadar yoğunlaşmasını beklediklerini belirttiler. Bursa-Ankara-Kütahya- Afyonkarahisar-Bilecik yönlerine doğru olan yollarda hafif de olsa kar yağışının devam ettiğini anlatan yetkililer, bütün tedbirlerin alındığını, oluşturulan ekiplerin teyakkuz halinde olduğunu belirttiler. Özellikle Bursa yolu üzerinde gizli buzlanmaya karşı tuzlama yapıldığını ifade eden ve gece saatlerine kadar yoğun bir kar yağışının beklendiğini anlatan yetkililer, sürücüleri dikkatli seyretmeleri konusunda uyardılar. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com