Eskişehir'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 89. Yıldönümü

Eskişehir'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 89. Yıldönümü
Eskişehir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yıldönümü törenlerle kutlandı.

Eskişehir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yıldönümü törenlerle kutlandı.
İlk tören Vilayet Alanı'nda çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından Atatürk Bulvarı'nda devam eden etkinlikte Vali Kadir Koçdemir, Garnizon Komutan Vekili Tümgeneral Mehmet Şanver ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Erdal Caferoğlu'nun halkı selamlaması ile devam etti. Törende konuşan Hava Pilot Kurmay Yüzbaşı Melek Şahin 30 Ağustos ve 2 Eylül'ün Türk milletinin bağımsızlık ruhunu perçinleyen özel günler olduğunu belirterek,
''Eskişehir 13 ay 13 gün esaret altında kaldı. Bugün vatanımızı istilaya yeltenenlere Türk milletinin demir yumruğunu indirdiğini gündür. Türk milletinin elde ettiği bu başarı diğer ülkelere örnek olmuştur. Dün olduğu gibi bugün de vatanımızın birliğine ve bütünlüğüne uzanacak eller tereddütsüz kırılacaktır. TSK sahip olduğu teçhizat ve eğitimli personeliyle her türlü tehdidi bertaraf edecek imkan ve kabiliyete sahiptir' dedi.
Tören, 2 Eylül İlköğretim Okulu öğrencilerinden İlkin Doğa Bilgiç ''Bayrak'', Cumhuriyet Lisesi öğrencilerinden Duygu Göngören'in ''Kurtuluş Savaşı'' konulu şiirlerini okumalarının ardından Tepebaşı Belediyesi Anneler Halk Oyunları ekibinin gösterileri ile askeri birlikler ve polis merasim takımının resmi geçidi ile sona erdi.
Daha sonra Kanlıpınar Şehitliği'nde yapılan tören, saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı'nın okunması ve anıta çelenk sunulması ile devam etti.
Vali Kadir Koçdemir, Tümgeneral Mehmet Şanver ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Erdal Caferoğlu'nun Şehitlik Şeref Defteri'ni imzaladığı merasim, şehitlerin kabirlerinin ziyaretiyle sona erdi.
Kutlamalara, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, CHP Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fazıl Tekin, Eskişehir Emniyet Müdürü Naci Kuru ve yetkililer ile vatandaşlar katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com