“Eskişehir'in ihracat kapasitesi 2 milyon dolara ulaştı”

“Eskişehir'in ihracat kapasitesi 2 milyon dolara ulaştı”
Eskişehir Ticaret Odası (ETO), Vietnam Büyükelçisi ve beraberindeki heyeti Eskişehirli işadamları ile bir araya getirdi.

Eskişehir Ticaret Odası (ETO), Vietnam Büyükelçisi ve beraberindeki heyeti Eskişehirli işadamları ile bir araya getirdi.
Eskişehir Ticareet Odası (ETO), Vietnam Büyükelçisi ve beraberindeki heyeti Eskişehirli işadamları ile bir araya getirdi.
Ticaret Odası Yunusemre salonu'nda yapılan toplantıya TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve ETO Başkanı Harun Karacan, Vietnam Büyükelçisi Duong Huynh Lap'ın yanı sıra, ETO Meclis Başkanı Metin Güler ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Vietnam Büyükelçiliği Müsteşarı Nguyen Thu Huong, Ticaret Müşaviri Nguyen Tuan Quang katıldı. Toplantıda Magnesit A.Ş. Genel Müdürü Ekrem Bulur ile Sarar Giyim Tekstil A.Ş, Melis Petrol Ürünleri Tic. San. A.Ş, Gençler Kablo A.Ş, Maksimum Dış Ticaret A.Ş, Akçay Ltd. Şti, Çolaklar Züccaciye ve çevre illerdeki şirketlerin yönetim kurulu ve temsilcileri de yer aldı.
Toplantıda konuşan Başkan Harun Karacan, Eskişehir Ticaret Odası'nın öncelikli hedefleri arasında dış ilişkileri geliştirmenin yer aldığını ve bu ülkeler arasında Vietnam'ın da bulunduğunu söyledi.
Eskişehir ekonomisine dair bilgiler veren Karacan, “2010 yılı verilerine göre Eskişehir'in ihracat kapasitesi 2 milyar Dolar'a ulaşmıştır. Daha önemlisi Eskişehirli küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihracatı 635 milyon Dolar'ın üzerindedir. Eskişehir'den Vietnam'a 2005 yılında 129 bin Dolar olan ihracatımızın, 2010 yılı itibari ile 4 milyon dolara yaklaştığı gözlenmiştir. Önceliğimiz bu rakamları yukarılara taşımaktır” şeklinde konuştu.
Vietnam Büyükelçisi Duong Huynh Lap ise, Eskişehir Ticaret Odası'nda bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek,“Vietnam Asya'da büyük gelişme gösteren ülkeler arasında yer almaktadır. Vietnam ile iş yapan Eskişehirli firmalarımızın sayılarının artmasını çok önemsiyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz toplantı Eskişehir ve Vietnam arasındaki karşılıklı ticarete olumlu yansıyacaktır” şeklinde konuştu. Toplantıda firma temsilcileri karşılıklı görüşmelerde Vietnam Büyükelçisi Duong Huynh Lap'a şirketleri hakkında bilgi vererek, ihracatın geliştirilmesi konusundaki talep ve beklentilerini ilettiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com