Eskişehir'in örnek köyü seçiliyor

Eskişehir'in örnek köyü seçiliyor
"Türkiye’nin En Temiz Köyü" yarışması kapsamında Eskişehir’de de "En Temiz Köy" seçim yarışması başlatıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından; insanların yaşam alanlarının korunması, geliştirilmesi ve güzelleştirilmesi konularında başarılı çalışmalar yürüten köy muhtarlıklarının çalışmalarını ortaya çıkarmak ve desteklemek amacıyla yapılan "Türkiye’nin En Temiz Köyü" yarışması kapsamında Eskişehir’de de "En Temiz Köy" seçim yarışması başlatıldı.
Yarışmaya katılacak köylerin kanalizasyon veya fosseptik sistemine sahip olması, atık su bertarafının sağlandığı arıtma tesisi veya doğal arıtmanın bulunması, hayvan gübreliklerinin hijyenik şartlarda oluşturulması, yolların toz olmayacak şekilde kaplanmış olması, ağaçlandırma çalışmaları yapılması ve çöplerin düzenli toplanması konularında çalışmalar yürütülmesi beklenmektedir.
Köyler çevreyi koruma ve güzelleştirme amaçlı olarak yürüttükleri ve planladıkları çevre ile ilgili çalışmalara ait belgeleri içeren bir dosya ile yarışmaya katılabileceklerdir.
Köy muhtarlıklarınca hazırlanan dosyaların bağlı oldukları İlçe Kaymakamlıklarına teslim edilmesi ve söz konusu dosyaların Kaymakamlıklar tarafından 27/04/2012 tarihine kadar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne gönderilmesi gerekmektedir.
İl birincisi, ikincisi ve üçüncüsü köy muhtarlıkları Bakanlık tarafından Çevre Beratı, masaüstü bilgisayar ve çok fonksiyonlu yazıcı ile Türkiye genelinde birinci, ikinci ve üçüncü olan illerin yer aldığı İl Özel İdareleri de birer adet çöp toplama aracıyla ödüllendirilecektir. Ayrıca Eskişehir’de birinci olan köyün İl Özel İdaresi bünyesindeki projeleri öncelikli olarak değerlendirilecek, ödüller 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliklerinde düzenlenecek törenle teslim edilecektir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com