"Eskişehirspor ligde kalacak"

"Eskişehirspor ligde kalacak"
Beşiktaş maçında kendi aralarında tartıştıkları için tepki toplayan Eskişehirsporlu futbolcular Engin Baytar ve Souleymane Youla, yaşananların sahada kaldığını, arkadaşlıklarının devam ettiğini belirterek, "Eskişehirspor'un başarısı için yine el ele tut

Eskişehirspor Tesisleri'nde kaptan Sezgin Coşkun ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Engin ve Youla, küs olmadıklarını birbirlerine sarılıp öpüşerek gösterdi.
Kaptan Sezgin, geçen hafta oynadıkları Beşiktaş maçında Engin ile Youla arasında istenmeyen bir gerginliğin yaşandığını ifade ederek, 'Aslında bu toplantı barışma gibi gözükebilir ama öyle bir şey yok. Çünkü, arkadaşlarımız birbirine küs değil. Son haftalara girilirken takımın üzerinde stres ve heyecan var. Bu gerginlik, saha içinde istenmeyen olaylara yol açabiliyor. Takımda herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor. Bu tartışma, maç canlı yayınlanmasaydı bu kadar göz önünde olmazdı. Şansızlığımız, maçın televizyonda canlı yayınlanması. Takımda bir sorun olmadığı, Engin ile Youla'nın küs olmadıklarını göstermek için bu toplantıyı düzenledik. Bu takım ligde kalacak. Önümüzde kazanabileceğimiz maçlar var. Camianın kenetlenmesi gereken bir zaman. Ligten düşme gibi bir korkumuz yok' diye konuştu.
Gineli futbolcu Youla ise Engin ile Beşiktaş maçında yaşadıkları tartışmayı unuttuklarını vurgulayarak, 'Engin ile çok iyi arkadaşız. Aramızda bir problem yok. Geçen maç herkes üzüldü. O maçı unuttuk. Bu hafta zor bir maçımız daha var. Denizlispor maçını kazanacağız. Herkes takımı kurtarmak istiyor. Eskişehirspor, ligde kalacak' ifadelerini kullandı.
Youla'nın Denizlispor maçında cezalı olduğu için forma giyemeyecek olmasından dolayı 'Sen yoksun, biz rahat oynayacağız, kesin galibiz' diye espri yapan Engin de, Eskişehirspor camiasından özür diledi. Engin, Beşiktaş maçında Youla ile tartışmasının olmaması gereken bir davranış olduğunu kabul ederek, şunları söyledi:
'Youla ile çok iyi arkadaşız. Sahada olan olay kötü, Youla ile anlaşamıyoruz gibi gözükse de, öyle bir şey yok. Hepimiz Eskişehirspor için mücadele ediyoruz. Belki Beşiktaş maçında bizde aşırı hırs oluştu. Youla ile aramızda pas atma yüzünden tartışma oldu. Gereksizdi ve o kadar abartılmaması gereken bir durumdu. Gençlerbirliği'nde de Youla ile beraberdik. Kimse, 'Engin, Youla birbirini sevmiyor, birbirlerini çekemiyorlar' diye düşünmesin'

'O GERGİNLİKLE İKİNCİ YARIYA DEVAM ETSEYDİM, BELKİ OLAYLAR DAHA BÜYÜYECEKTİ'
Eskişehirspor'da canını dişine takarak oynadığını ve kendisini kiralık futbolcu olarak görmediğinin altını çizen Engin, sözlerini şöyle sürdürdü:
'Her maçta Eskişehirspor'un başarısı için elimden geleni yapıyorum. Aşırı hırstan dolayı belki saha içinde yanlış tepkiler veriyorum. Bunun kişiliğimle bir alakası yok. Benim kimseye karşı bir saygısızlığım olmadı, kimseyi küçümsemedim. Aşırı derecede eleştiri alıyorum. Ben de kendi kendimi sorguluyorum. Her maçtan sonra kendime kızıyorum, keşke konuşmasaydım, yapmasaydım diyorum. Saha içi farklı bir dünya. Beni, futbola kendini verenler daha iyi anlar diye düşünüyorum. 'Engin, Engin, hep Engin' deniliyor. Haklılar da, çoğu kişiye de hak veriyorum. Çünkü, kendim bazı şeylerimi değiştirmem lazım. Saha içinde aşırı tepki verme, konuşma gibi davranışlarımı kısıtlamam lazım. Bunun farkındayım. Son 5 haftamız kaldı. 5 haftada takıma faydalı olma çabası içindeyim. Beşiktaş maçında ikinci yarı oyundan ben kendim çıkmak istedim. Çünkü, gerçekten çok gerildim. Takım arkadaşlarım da çok gerildi. Ben ikinci yarı gerginliğimin devam edeceğini düşündüm. O gerginlikle devam etseydim, belki olaylar daha
büyüyecekti. Youla ile aramızda olan, her yerde çok görülen bir olay. Bizim durumumuzun da normal olduğunu düşünüyorum. Gerçekten üzerimizde büyük bir baskı ve stres var. Büyük ailevi sıkıntılar da olunca, bazıları bunu kaldıramıyor. Bizim için takımda kimin gol attığı önemli değil.'
Engin, bir basın mensubunun, 'Sahada patlayacak bomba gibisin. 6 yıldır değişmeyen bir huyun var. Bu huyun bundan sonra değişir mi ?' sorusunu ise, 'İnsanın hayatında çoğu şey değişiyor. Bazı huylarınızı değiştirmeniz zaman alıyor. Ama saha içi farklı bir arena. Ben çok hırslıyım. Geceleri sabahlara kadar yatmadığımı biliyorum. Yenilmeyi, berabere kalmayı, kötü oynamayı hazmedemiyorum. Haksızlıklar da oluyor. Bunu benim kabullenmem lazım. Bu içimde olan bir hırs. Futbol kolay değil. Eleştirsinler eyvallah ama o kadar büyütülecek bir şey değil. Youla ile yine el eleyiz. Eskişehirspor'un başarısı için yine biz el ele tutuşup, birlikte savaşacağız. İyi günümüzde iyi, kötü günümüzde kötü yazılıyorsa, burada da iyi gün, kötü gün dostları var demek ki' diye yanıtladı.
Engin, Gençlerbirliği Kulübü Bakanı İlhan Cavcav'ın kendisini Eskişehirspor'a zorla gönderdiği ve kulüpten sorunlarla ayrıldığı iddialarını da yalanlayarak, Eskişehirspor'a kendi isteğiyle geldiğini sözlerine ekledi.
Öte yandan, Youla'nın toplantıya 50 dakika geç gelmesi espri konusu oldu. Takım arkadaşlarının üstüne gittiği Youla, telefonla arandıktan 10 dakika sonra tesislere gelerek profesyonelce bir davranışta bulunduğunu söylemesi gülüşmelere sebep oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com