“Eskişehirspor taraftarı yeni stadı hakediyor”

“Eskişehirspor taraftarı yeni stadı hakediyor”
AK Parti İstanbul 3. Bölge 4. sıra milletvekili adayı Hakan Şükür, Bursaspor ile Beşiktaş'ın yapacağı maç öncesinde çıkan olayla sonrasında Bursaspor'a verilen cezayı ağır bulduğunu belirterek, "Başka bir ceza sistemi uygulanabilirdi" dedi.

AK Parti İstanbul 3. Bölge 4. sıra milletvekili adayı Hakan Şükür, Bursaspor ile Beşiktaş'ın yapacağı maç öncesinde çıkan olayla sonrasında Bursaspor'a verilen cezayı ağır bulduğunu belirterek, 'Başka bir ceza sistemi uygulanabilirdi' dedi.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun'u tesislerde ziyaret eden Hakan Şükür, Bursaspor ile Beşiktaş'ın yapacağı Spor Toto Süper Lig maçı öncesinde çıkan olaylar sonrasında Bursaspor'a verilen cezayı değerlendirdi. Şükür, 'Çıkan olaylar saha içinde gelişmedi. Bundan dolayı belki de başka bir ceza sistemi uygulanabilirdi. Ortada gelişen olaylar hiç kimsenin tasvip etmediği şeyler. Yani futbol sahasında gerçekleşmemiş olmasından dolayı ben de cezayı kısmen ağır bulanlara katılıyorum. Yani sahaya intikal eden herhangi bir şey yok, sokak olayları. Onları başka şekilde tölere edebilirlerdi. Ama zannediyorum ki, Şiddet Yasası'na dayalı olarak bir örnek teşkil etsin. Yine de ben Bülent Bey'e katılıyorum, farklı bir ceza sistemi uygulanabilirdi' diye konuştu.
Şükür, sporcunun işinin kontrat yapmak olduğunu söyleyerek, 'Sporcu ait olduğu kulübe çok daha farklı şeyler vermek zorunda. Ben hiç bir zaman kontratlarımda hiç şartlara bakmadan imzalayan biriydim. Önemli yerlerde bu kadar büyük başarıyı, belki bu başarının arkasındaki maddi taraf çok eksik kalarak tamamladım. Bülent, bunu çok iyi bilir. Daha çok takım başarısını ön plana çıkarmaya çalışan biriyim. Buna uymayan arkadaşlar, ister istemez başka şeylere yöneliyorlar. Eskişehirspor oyuncuları ve
taraftarıyla çok güzel uyum içinde. Böyle güzel bir takım ve taraftara iyi bir stat yakışır. Eskişehirspor, yeni bir stadı hak ediyor. Takımın başarıya ulaşacağına inanıyorum' dedi.
'NE KADAR YASA KOYARSAK KOYUN, KİŞİNİN KENDİSİNİ DEĞİŞTİRMEDİĞİNİZ MÜDDETÇE BU OLAYLAR CEREYAN EDİYOR'
Milletvekili seçildiği takdirde futbol kulüpleri ve sporcularla ilgili projeleri olup olmayacağına ilişkin soruya ise Hakan Şükür, 'Kulüpler, kendi kendilerini yöneten, kendi seçtiği yönetimlerle hareket eden yerler. Hükümetin bu anlamda bazı şeylere müdahil olabilmesi zor. Yani biz şimdi bir şeyi söylerken yapabileceğimiz şeyleri söylemeliyiz. Ayaklarımızın yere sağlam basması lazım. Hep beraber ortak hareket edeceğimiz bir konsorsiyum oluşturulursa, Kulüpler Birliği ki ben seneye inanıyorum 6-7 takım şampiyonluğa oynayacak. İşte, burada rüzgarı arkasına alan iyi başlayan, iyi takım olan ipi göğüsleyecek. Çünkü, üç, dört büyüklerin tekelinden çıkmış gibi bir durum söz konusu. Mevcut yayın, sponsor gelirleriyle beraber artık bu hedefe koşmayan takımlar da başarısız hale geliyor. Yani biz bunları değiştirme noktasında bir şey yapmayı ancak kulüplerimizle beraber hareket edersek olur. Şiddet Yasası'nı da ben yöneticilerin ifadelerinden kaynaklanan bazı şeylerden dolayı gerçekleştiğini zannediyorum. Yani
bu toplumsal olayların biraz ön planda olan insanların farklı hareket etmesi gerekli. Tuttuğu takım dışında biraz sportif ruhu taşımaları gerektiğini düşünüyorum. Ne kadar yasa koyarsak koyun, kişinin kendisini değiştirmediğiniz müddetçe bu olaylar cereyan ediyor. Maalesef, bunlar da reyting yaptığı için çok sık dile getiriliyor, televizyonlara çıkarılıyor, kötü örnek oluyor. Mesela, dünyanın bir kaç ülkesinde kötü emsalleri çok televizyonlara çıkarmazlar. Çıkarmayarak bir daha yapılmamasını daha rahat sağlayabiliriz. Aslında futbolun içerisinden ziyade biraz medya anlayışını değiştirmemiz gerektiğini düşünüyorum' diye cevap verdi.
Şükür, daha sonra Beşiktaş maçı için antrenman yapan Kırmızı-siyahlı oyunculara başarılar diledi. Batuhan Karadeniz ile bir süre sohbet eden Hakan Şükür, kendisi gibi başarılı bir oyuncu olması için tavsiyelerde bulunduğu genç golcüye öğütler verdi.
BÜLENT UYGUN: TARAFTARI MUTLU EDECEK TRANSFERLER YAPACAĞIZ
Beşiktaş maçını ve Hakan Şükür'ün ziyareti hakkında konuşan Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, bu sene taraftarı memnun edecek transferler yapacaklarını belirterek, Pazartesi günü Beşiktaş ile deplasmanda maç yapacağız. Yıllar sonra içeride Beşiktaş'ı yenme başarısını göstermiştik. Baktığınızda son 5-6 haftadır seyircimizi çok üzdük. Bize yakışmayan belki kadronun darlığı; sakat, cezalı futbolcunun çokluğu takım kurgumuzun bozulmasına neden oldu. Ama kalan iki maçta da aldığımız puanlarla yukarıdaki yerimizden ayrılmak istemiyoruz. Nerelerden nereye geldiğimizi hep beraber biliyoruz, görüyoruz. Bunu anlamış durumdayız. İkinci yeni sezonla ilgili de gerekli transfer çalışmalarını yapıp, takımımızı, hedeflerimizi, hayallerimizi başaracak, bizimle o yolda mücadele edecek, taraftarı mutlu edecek transferleri de yaparak, yeni sezonda hayallerimize koşacağız. Ufak tefek sakatlıklar var. Ümit'in, Burhan'ın, Diego'nun sakatlıkları devam ediyor' diye konuştu.
Uygun, Hakan Şükür'ün, sporun beyefendisi olduğunu belirterek, 'İçimizden, ailemizden biriydi. Yıllarca duruşuyla, kırdığı rekorlarla Türkiye'yi her platformada temsil etmiş çok özel bir dostumuzdu. Siyasete girip 15 bin antrenörün, 10 bin profesyonel futbolcunun ve sporu seven gerçek sportmen insanların sesi olması, açıkçası çok büyük ve güzel bir olay. O yüzden onun bundan sonraki yaşantısında aynı beyefendiliği, siyasetin içine de katarak orada bir güzellik gibi açmasını, yaptığı proje ve hizmetlerle herkesin aynı takdiri kazanmasını ve başarılar diliyoru' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com