Eşkıyalar Şehre İndi!

Eşkıyalar Şehre İndi!
Ankara-İstanbul otoyolunda Ankara yakınlarında seyir halinde bulunan 4 şehirlerarası otobüse kurşun isabet etti.

Ankara-İstanbul otoyolundan Ankara merkez istikamete seyir halinde bulunan 4 adet şehirlerarası otobüs, merkeze 60 kilometre kala kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından kurşunlandı. Kurşunların hedefi olan otobüslerin camları patlarken, korku içerisinde yollarına devam eden otobüs sürücüleri olayın gerçekleştiği bölgeden yaklaşık 10 kilometre ileride durarak durumu jandarma ekiplerine haber verdiler.

İhbar üzerine harekete geçen jandarma ekipleri bölgede geniş çaplı arama başlatırken, otoban üzerinde park ettirilen otobüsler askerler tarafından güvenlik şeridi altına alındı. Büyük panik yaşayan yolcular korku dolu gözlerle yaşadıklarını jandarma ekiplerine anlattılar. Alınan ifadelerin ardından bölgede geniş çaplı operasyon başlatan jandarma ekipleri, olayı gerçekleştiren kişi yada kişilerin yakalanması için çalışmalarına başladı.

Kurşun isabet etmesi sonucu camları patlayan otobüsteki yolcuların jandarma ekipleri tarafından ifadesi alındı. Yolcuların ifadesinin alınmasının ardından otobüsler tekrar yollarına devam etti.

Korku dolu gözlerle olayı anlatan yolcular, ilk olarak otobüse taş atıldığını zannettiklerini söylediler. Patlayan camı kontrol ettikten sonra taş yerine kurşun olduğunu anladıklarını söyleyen yolcular, bir süre daha hareket ettikten sonra diğer otobüslerin yol kenarında park halinde bulunduğu ve diğer otobüslere de kurşun isabet ettiğini gördüklerini söylediler.

Yapılan saldırının terör saldırısı olduğunu iddia eden yolcular, uzun süre bekletildikleri için yetkililere sitemde bulundular. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com