Eşme YİBO'da kaybolan Umut için umutlar azalıyor

Eşme YİBO'da kaybolan Umut için umutlar azalıyor
Uşak'ın Eşme ilçesinde geçen Pazartesi günü YİBO'dan kaybolan 10 yaşındaki Umut Balık için umutlar giderek azalıyor. Yaklaşık 3 gündür kayıp olan çocuk için Uşak ve Afyonkarahisar'dan gelen arama kurtarma ekipleri YİBO çevresinde çalışma

Uşak'ın Eşme ilçesinde geçen Pazartesi günü YİBO'dan kaybolan 10 yaşındaki Umut Balık için umutlar giderek azalıyor. Yaklaşık 3 gündür kayıp olan çocuk için Uşak ve Afyonkarahisar'dan gelen arama kurtarma ekipleri YİBO çevresinde çalışmalarını sürdürüyor.
Geçen Pazartesi günü akşam saat 21.00 sıralarında ortadan kaybolan Umut Balık'ın babası arama kurtarma ekiplerinden gelecek sevindirici haberi bekliyor. Acılı baba oğlunun öğretmenler tarafından darp edildikten sonra kaçırıldığı tezini yineledi. Oğlunun kaybolduğu gün Eşme Yatılı Bölge İlköğretim Okulu'na ait pansiyonda nöbetçi olarak kalan 3 öğretmen hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirten Ercan Balık, üç öğretmenin dün öğleden sonra savcılıkta ifadelerinin alınarak serbest bırakılmalarını da eleştirdi. Ercan Balık, Eşme YİBO'da daha önce de tecavüz ve darp iddialarının olduğunu ve tecavüz iddialarına rağmen Milli Eğitim'in burada hiç bir işlem yapmadığı öne sürdü. Aradan 3 gün geçtiğini ve giderek umutlarını yitirmeye başladıklarını dile getiren baba Ercan Balık, şuana kadar kendisini hiç bir yetkilinin aramadığını da iddia etti.
15 personel ve iki arama köpeği ile çalışmaların devam ettiklerini belirten Uşak Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürü İsmail Karaalp, aramalarda şu ana kadar bir sonuç alınamadığını bildirdi. Civardaki su kuyuları, doğal çukurlar ve göletleri tek tek kontrol ettiklerini de belirten Karaalp, hava kararıncaya kadar çalışmaların devam edeceğini söyledi.
Uşak Valisi Özdemir Çakacak ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, olayda ihmali bulunduğu iddia edilen 3 öğretmenle ilgili soruşturma başlatıldığını ifade ederek, “İdari ve adli yönden soruşturma devam ediyor. Bu üç öğretmen şuan itibariyle delilleri karartma durumunda olmadıkları için açığa alınmamıştır. Ancak Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı iki müfettiş YİBO'ya gönderildi. Müfettişler olayla ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Arama çalışmaları da devam ediyor. Olayla ilgili olarak ilgili bakanlıklara sürekli bilgi akışı sağlıyoruz. Kaybolan yavrumuzu bulup ailesine teslim etmeyi umuyoruz”dedi.
İlçe Kaymakamı Selam Kaya ise YİBO'da eğitim öğretimin aksamadan devam ettiğini diğer öğrencilerin durumdan etkilenmemesi için gerekli önlemleri aldıklarını bildirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com