Eşme'de festival heyecanı

Eşme'de festival heyecanı
Uşak'ın Eşme İlçesinde bu Yıl 17. düzenlenen uluslararası Eşme Kilim Kültür ve Sanat Festivali, renkli görüntülere sahne oldu.

Uşak'ın Eşme İlçesinde bu Yıl 17. düzenlenen uluslararası Eşme Kilim Kültür ve Sanat Festivali, renkli görüntülere sahne oldu.
Her yıl geleneksel olarak yapılan ve 3 gün süren festivalde yurt içi ve yurt dışından gelen halk oyunları ekiplerinin gösterileri, kilim yarışması ve çeşitli etkinlikler ilçe halkı tarafından ilgiyle izleniyor. Dün öğle saatlerinde gerçekleştirilen kortej geçişi ile başlayan festival, kilim, fotoğraf ve resim sergisi, dostluk güzeli, en güzel kilim yarışması ve halk oyunları gösterileri ile devam etti. Festivale Eşme Kaymakamı Ömer Sağlam ile Belediye Başkanı Ahmet Yıldırım ile yöre halkı yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikler kapsamında bu akşam ünlü sanatçı Zülfü Livaneli konseri düzenlenecek.
Eşme Belediye Başkanı Ahmet Yıldırım,'17 yıldan bu yana bu festivali en iyi şekilde kutluyoruz. Festival şenlik demektir tarih boyunca bu şenlik Türk boylarında devam etmiştir. Burada hoş vakit geçirme adet ve ananelerini devam ettirme sanatsal ve kültürel etkinlikleri yaşatma amaç olmuştur bizde bu amaç doğrultusunda hareket ediyoruz. Hiçbir fedakarlıktan çekinmeyerek iyi bir program sunmaya çalışıyoruz. Eşmelilere ve dostları burada birbirileri ile kavuşturuyoruz' dedi.
Festival kapsamında düzenlenen kilim, cirit ve diğer alanlardaki yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerini İlçe Kaymakamı Ömer Sağlam ile Belediye Başkanı Ahmet Yıldırım verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com