Eşme'de Halk Eğitim Sergisi

Eşme'de Halk Eğitim Sergisi
Uşak'ın Eşme İlçesi'nde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde kursiyerlerin sezon boyunca ürettiği el emeği göz nuru eserler görücüye çıktı.

Uşak'ın Eşme İlçesi'nde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde kursiyerlerin sezon boyunca ürettiği el emeği göz nuru eserler görücüye çıktı. 2009 - 2010 eğitim öğretim yılında açılan kurslara katılan bin 341 kursiyerin sertifika aldığı törenle kursiyerlerin eserleri sergilendi.
Eşme Belediyesi'ne ait Aile Çay Bahçesinde ve Sosyal Hizmet binasında gerçekleştirilen sergi açılışı ve sertifika töreni yoğun ilgi gördü. Törene Eşme Kaymakamı Ömer Sağlam, İlçe Garnizon Komutanı Mahir Sağlık, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Kemalettin Özkan, Eşme Belediye Başkan Vekili Eyüp Tozan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Eşme Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sefa Sezer, 2009-2010 sezonunda toplam 94 adet sosyal ve mesleki kurs açtıklarını, bu kurslara bin 381 kişinin başvurduğunu ve bin 342 kişinin sertifika almaya hak kazandığını söyledi.
Eşme Kaymakamı Ömer Sağlam ise “2009 - 2010 yılı eğitim öğretim döneminde ilçemiz halk eğitim merkezinde 94 adet kurs ve 1 adet şoför eğitim programı açıldı. Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi ilçemiz halk eğitim merkezinde de başarılı çalışmalar yürütülüyor. Özellikle bayan kursiyerin yörelerine ait eserleri büyük beğeni kazanıyor”dedi.
Konuşmaların ardından dereceye giren kursiyerlere sertifikaları verildi. Sertifika dağıtımının ardından, halk eğitim merkezinde kursiyerlerin ürettiği el ürünlerinin sergilendiği sergiyi, Eşme Kaymakamı Ömer Sağlam ve eşi Cemile Sağlam ile Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Kemalettin Özkan tarafından açıldı. Sergideki takı tasarım, el sanatları, hazır giyim, boyama ve halı dokuma stantlarını tek tek gezen Kaymakam Sağlam, kursiyerlerden eserler hakkında bilgi aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com