Eşmeli muhtarlarla bir araya geldiler

Eşmeli muhtarlarla bir araya geldiler

AK Parti Uşak Milletvekili Mustafa Çetin ile İl Başkanı Hilmi Alper, Eşme'de muhtarlarla bir araya geldi. Muhtarlardan referandum için destek isteyen Milletvekili Çetin ile İl Başkanı Alper, değişiklik paketinin içeriği hakkında bilgi verdi.
Eşme Sabancı Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen toplantıya Eşmeli muhtarlar ve partililer katıldı. Referanduma kadar Anayasa değişiklik paketini halka anlatacaklarını söyleyen Mustafa Çetin ile İl Başkanı Hilmi Alper, değişiklikle kişisel hak ve özgürlüklerin artacağını söyledi. Anayasa değişiklik paketinin 12 Eylül 2010 günü referanduma sunulacağını hatırlatan AK Parti Uşak Milletvekili Mustafa Çetin, amaçlarının 1982 darbe anayasasını değiştirmek olduğunu söyledi. Mecliste yapılan görüşmeler sonunda AK Parti dışındaki partilerin pakete destek vermediğini anlatan Çetin, “Ülkemizin sivil bir Anayasa'ya ihtiyacı var. AK Parti olarak biz bu konuda elimizi taşın altına koyarak bir değişik paketi hazırladık. Mecliste oylandı ve muhalefet partilerin destek vermemesine rağmen geçti. CHP paketin iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu. AK Parti olarak milletimizin referandumda değişiklik paketine evet diyeceğini ümit ediyoruz. Bu konuda tüm teşkilatlarımız çalışmalara başladı. Halka değişiklik paketini anlatacağız. 1982 Anayasası askeri bir Anayasa ve vatandaşların haklarını kısıtlıyor. Anayasa'nın amacı devleti korumak değil, bireyin kişisel haklarını korumaktır. Anayasa Mahkemesi değişiklikle ilgili iptal kararı vermemesi halinde, 12 Eylül 2010 tarihindeki halk oylaması yapılacak. Halkımızın pakete destek vermesini istiyoruz”dedi.
AK Parti İl Başkanı Hilmi Alper ise teşkilat olarak referandum gününe kadar halka değişiklik paketini anlatacaklarını ifade ederek, “ AK Parti olarak bizim hedefimiz millete hizmet etmek. Anayasa değişiklik paketini halkımıza doğru bir şekilde anlatacağız. Köylerimizi, beldelerimizi ve ilçelerimizi gezerek ya boyunca etkin bir çalışma sürdüreceğiz. Bu değişiklik paketi bugüne kadar gerçekleştirilen en kapsamlı pakettir. Hak ve özgürlükleri arttıran, demokrasiye daha fazla vurgu yapan bu paketi halkımızın referandumda evet oyu vereceğini düşünüyoruz”dedi.
Toplantı sonunda AK Partililer, muhtarların değişiklik paketi hakkındaki sorularını da yanıtladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com