Esmersoy'a korsan CD baskını!

Esmersoy'a korsan CD baskını!
İstanbul’da düzenlenen operasyon kapsamında polis güzel sunucu Burcu Esmersoy’u ifadeye çağırdı.
Operasyonun hedefindeki isim Necip K.'nın gerçek adını çete üyelerinin bile bilmediği ifade ediliyor. Operasyonda 30 ayrı imalathaneye düzenlenen baskında 200 bin CD ele geçirildi, aralarında Necip K.'nın da bulunduğu 45 kişi gözaltına alındı. 
 
Operasyonda korsan CD ve çakma marka siparişi verdiği iddia edilen ünlü sunucu Burcu Esmersoy da polis tarafından ifade için emniyete çağrıldı. İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri yaklaşık 1 yıl önce korsan CD piyasasını elinde bulunduran bir şebekeye yönelik çalışma başlattı. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin de desteği ile başlatılan teknik ve fiziki takipte çetenin, sosyeteye korsan CD temin ettiği belirlendi. Polis önce ünlü isimlerin korsan film için ulaştıkları M.D.'yi takibe aldı. Takipte M.D.'nin korsan CD'leri Kadıköy'de bir adresten temin ettiği belirlendi. Polis M.D. üzerinden de bağlantılı tüm isimleri takibe aldı.

YILLARDIR DEŞİFRE OLMADI 
 
Teknik takipte polis, yaklaşık 5 yıldır piyasayı yöneten ve adını kimsenin bilmediği Zübük kod adlı çete liderine ulaştı. Çete elemanlarından sadece birisi ile irtibatlı olduğu belirlenen Zübük'ün gerçek isminin Necip K. olduğu ifade edildi. Necip K.'da teknik ve fiziki takibe alındı. Zübük kod adlı Necip K.'nın Avrupa Yakası'ndaki operasyonlar nedeniyle imalathanesini Kadıköy'e taşıdığı tespit edildi. Teknik ve fiziki takibin ardından önceki gün 17 ayrı ilçede 200 adrese bin polis ile eş zamanlı baskın düzenlendi. Aralarında 30 ayrı imalathanenin de bulunduğu baskınlarda 200 bin korsan CD ele geçirildi. 
 
Gözaltına alınan 45 kişinin arasında korsan baronu Necip K. da yer aldı. Teknik ve fiziki takipte çete üyelerinin bazı film, prodüksiyon ve yapım şirketleri ile irtibatlı oldukları belirlendi. Çete üyelerinin prodüksiyon şirketlerinde çalışan bazı kişilerle telefon konuşmaları teknik takibe takıldı. Prodüksiyon şirketi çalışanlarının piyasaya çıkmamış bazı filmleri para karşılığında çeteye verdiği iddia edildi. Polis, prodüksiyon şirketi çalışanı 12 kişinin ifadesini almak için tebligat gönderdi. 


'SOSYETE KORSANLARI' 
 
Teknik ve fiziki taipte şebekenin sosyeteye de korsan CD ve DVD sattığı belirlendi. Çete ile sosyetik isimler arasındaki bağlantıyı M.D. isimli çete üyesinin sağladığı belirlendi. M.D.'nin ünlü sunucu Burcu Esmersoy ile telefon görüşmeleri teknik takibe takıldı. Esmersoy'un M.D. ile sık sık görüştüğü ve çok sayıda korsan film siparişi verdiği belirlendi. Esmersoy ifade vermek üzere Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne çağrıldı. Korsan CD ve DVD’nin yanı sıra taklit ürün satan şebekenin Birleşik Arap Emirliklerinden Play Station 3 getirerek Türkiye ’de sattığı belirlendi. Milyonlarca lira kazanç sağladığı belirlenen çete üyelerinin bazı cihazların da şifrelerini kırdığı öne sürüldü. Şebekenin film sitesin kurarak filmleri internette de yayınladığı belirlendi. İlgili internet sitelerinin kapatılması için Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB)'e yazı yazdığı öğrenildi.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com