"Esnaf güven kaybediyor"

"Esnaf güven kaybediyor"
Temsili Ahi İsmail Hakkı Oğuz, Ahilik Haftası etkinlikeri kapsamında Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi Kütahyalı birçok oda başkanı ile birlikte ziyaret etti. Ahi Başkanı Oğuz, esnafın sorunlarını ve dileklerini dile getirdiği ziyarette çarpıcı açıklama

Temsili Ahi İsmail Hakkı Oğuz, Ahilik Haftası etkinlikeri kapsamında Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi Kütahyalı birçok oda başkanı ile birlikte ziyaret etti. Ahi Başkanı Oğuz, esnafın sorunlarını ve dileklerini dile getirdiği ziyarette çarpıcı açıklamalarada bulundu. Kütahyalı esnafların birbirine güvenmediğini belirten Oğuz;'Biz esnafın sorunlarını dile getirip sorunlarına derman olmak istiyoruz; ancak esnaf birbirine güvenmiyor. Halkın esnafa güvenmesini bekleyemeyiz' dedi.
Her yıl ekim ayının ikinci pazartesi günü başlayan ve yedi gün süren Ahilik haftası, dün Kutlama Komitesinin Vali Şükrü Kocatepe'yi makamında ziyaretiyle başladı.
Temsili Ahi İsmail Hakkı Oğuz ile çok sayıda oda başkanı Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi makanında ziyaret etti. Yapılan konuşmalarda Ahilik mesleğinin önemine ve geçirdiği evrelere değinildi.
Temsili Ahi İsmail Hakkı Oğuz, Kütahyalı esnafların korunması için çalışmalar yaptıklarını, esnafın sorunlarının giderilmesi için uğraştıklarını; ancak asıl sorunun esnaflar arasında meydanan geldiğini belirtti. Esnafın toplumda güven kazanması yerine kaybettiğini savunan Oğuz, bu kanın değiştirilmesi gerektiğini, esnafın halk nezninde güven kazanması için tüketici haklarını iyice gözden geçirmlerini gerektiğine dikkat çektti.
Esnafın dürüst bir şekilde halka hizmet vermesi gerektiğini belirten Oğuz, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Biz esnafın daha iyi şartlarda insanlara hizmet götürmesini istiyoruz. Esnafın, Selçuklu ve Osmanlı Devletleri döneminde birbirlerine ve halka karşı dürüst davrandığını herkes bilir ve dile getirir. Ama ne yazık ki günümüz esnafı halka karşı dürüst davranmadığı gibi birbirine karşı da dadürüst değil. Ben 85 yaşındayım esnaflar ile ilgili çok şey gördüm ve şahit oldum. Bu tecrubelerimden şunu söyleyebilirim esnaf her geçen gün güven duygusunu tüketicilere karşı biraz daha kaybediyor. Güven duygusu kaybının önlenebilmesi için esnafların öncelikle birbirlerine tam anlamıyla güvenmeleri gerekiyor.' şeklinde çarpıcı açıklamlarda bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com