“Esnaf MHP iktidarında altın devrini yaşayacak”

“Esnaf MHP iktidarında altın devrini yaşayacak”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir İl Başkanı Suat Ülkütanır, Esnaf ve KOBİ'lerin MHP iktidarında altın çağını yaşayacağını söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir İl Başkanı Suat Ülkütanır, Esnaf ve KOBİ'lerin MHP iktidarında altın çağını yaşayacağını söyledi.
Ülkütanır, “Esnaf ve sanatlardan, emeklilik döneminde faaliyetlerine devam edenlerden yapılan sosyal güvenlik destek primi kesintisi tümüyle kaldırılacak. Şoför esnafının mevcut aracını yenilemek amacıyla alacağı yeni araçtan KDV ve ÖTV alınmayacak” dedi.
Büyük marketlerin şehir dışına çıkacağını belirten Ülkütanır, 'Küçük esnafın hep şikayet ettiği büyük market zincirlerinin şehir merkezinde şube açmaları için asgari iş yeri büyüklüğü standardı getirilecek. Bu standarda uymayan mevcut şubeler ise yerleşim yeri dışına taşınacak. Muhtaç ailelere dağıtılacak olan ve her ay belli limitlerin yükleneceği Hilal Kart'la sadece ikamet edilen belde, ilçe sınırlarında harcama yapılarak küçük esnaf desteklenecek' şeklinde konuştu.
Ülkütanır açıklamasını şöyle sürdürdü: 'Vergi oranlarında indirim yapılacak. İstihdam üzerindeki vergi ve sosyal güvenlik primi yükü azaltılacak. Yenileme amacıyla yapacakları makine-teçhizat ve donanım yatırımlarında KDV alınmayacak, KOSGEB kaynaklarından faizsiz olarak yararlanmaları sağlanacak. Türkiye Kalkınma Bankası KOBİ finansmanında etkili şekilde kullanılacak. Gelişen İşletmeler Piyasası süratle faaliyete geçirilerek KOBİ'lere destek sağlanacak. Kredi Garanti Fonu sisteminin kaynakları arttırılacak. Bu fon ve risk sermayesi sistemi etkin hale getirilerek KOBİ'lerin teminat sorunları çözülecek.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com