Esnaf Ramazan'da Umduğunu Bulamadı!

Esnaf Ramazan'da Umduğunu Bulamadı!
Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (EESOB) Başkanı Ekrem Birsen, esnaf ve sanatkarların Ramazan'da umduğunu bulamadığını söyledi. ..

Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (EESOB) Başkanı Ekrem Birsen, esnaf ve sanatkarların Ramazan'da umduğunu bulamadığını söyledi.

Birsen, düzenlediği basın toplantısında, esnaf ve sanatkarın üniversite öğrencilerinin ve tatilcilerin kentten ayrılması nedeniyle yaz aylarını sıkıntılı geçirdiğini belirterek, esnafın sıkıntısının gün geçtikçe arttığını kaydetti.

Esnafın Ramazan'a Umutlu girdiğini ifade eden Birsen, şöyle konuştu:

'Esnaf ve sanatkar Ramazan'da umduğunu bulamadı. AB ülkelerinde çalışan gurbetçi vatandaşlar da izinlerini ülkemizde ve şehrimizde geçirmek için geldi. Fakat gurbetçilerimiz yaşadıkları ülkelerdeki ekonomik sıkıntıyı göz önünde bulundurarak, buradaki harcamalarını gözden geçirerek yapmaktadır. Sadece zaruri harcamalarını yapmaktadırlar. Bundan beklenti içinde olan sektörlerde cevap bulamamaktadır. Korkarım ki bu sıkıntılı günler önümüzdeki günlerde de artacaktır. En çok inşaat sektöründe beklentilerimiz boşa çıkmıştır. Bu sektördeki sıkıntı diğer sektörlere de yansıyacak ve daha da artacaktır. Bu sıkıntıların üst üste gelmesinden kaynaklanan neticeyle şehrimizde hızla çoğalan kiralık iş yerleri ve boş dükkanları görmeye devam ediyoruz. Bunların sayısı da her gün artmaktadır. Bu konuyla ilgili, küçük esnaf ve sanatkarın korunup kollanması bakımından birtakım beklentilerimiz var.'

Birsen, hükümete konfederasyon olarak teklifleri bulunduğunu belirterek, 'Bu teklifler değerlendirilerek, esnaf ve sanatkarın engeller kaldırılmadığı sürece iş yerleri kapanmaya devam edecektir. Kapanan iş yerlerinde çalışanlar ise işsizler ordusuna katılmaya devam edecektir. Hükümetten Meclis'ten esnaf ve sanatkarın sorunlarını çözebilecek yasaların çıkartılmasını bekliyoruz' dedi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com