Esnafa ücretsiz tahlil hizmeti

Esnafa ücretsiz tahlil hizmeti
Tavşanlı ilçesinde, İl Sağlık Müdürlüğü, İlçe Sağlık Grup Başkanlığı ve Kütahya Halk Sağlığı Laboratuvarınca yapılan işbirliği sonucu esnafın yılda bir kez yaptırmak zorunda olduğu tahlillerin ücretsiz gerçekleştirileceği bildirildi.

Tavşanlı Sağlık Grup Başkanı Dr. Kemal Gülmez, AA muhabirine, Sağlık Bakanlığının yayımladığı genelge doğrultusunda gıda hizmeti veren ve sıhhi müesseselerde çalışanların yılda en az bir kez portör taramasına ek olarak gaita, boğaz ve burun kültürü de yapmasının zorunlu tutulduğunu söyledi.
     Genelgenin yürürlüğe girdiği 2005 yılından bu yana Tavşanlı'daki esnafın bu tahlilleri, ücretli ya da Kütahya'da Halk Sağlığı Laboratuvarında yaptırdığına işaret eden Dr. Gülmez, şöyle konuştu:
     ''İl Sağlık Müdürlüğü ve Kütahya Halk Sağlığı Laboratuvarı Müdürlüğüyle görüşmelerimiz sonucu söz konusu tahlillerin ilçede esnafa ücretsiz yapılması kararlaştırılmıştır. Kütahya'dan ilçeye her hafta çarşamba günleri gelecek biyolog, Halk Sağlığı Laboratuvarında numuneleri alacak ve sonucu iki gün sonra bize bildirilecektir.''
     Dr. Gülmez, protokol doğrultusunda ilk uygulamanın 13 Mayısta saat 09.00'dan itibaren yapılacağını sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com