Esnaf'ın 60 günlük seçim maratonu bitti

Esnaf'ın 60 günlük seçim maratonu bitti
Kütahya Simav'da esnafların seçim maratonu sona erdi. Yeni dönem için başkanlarını seçmek için 60 gün boyunca sandıktan sandığa koşan esnaf yorgun düştü

Kütahya Simav'da esnafların seçim maratonu sona erdi. Yeni dönem için başkanlarını seçmek için 60 gün boyunca sandıktan sandığa koşan esnaf yorgun düştü. 8 oda başkanından dördü makamını korurken, 4 koltuk el değiştirdi. Adaylar arasında bazen sert tartışmaların yaşanmasına yol açan süreç sonunda odalara seçilen yeni başkanlar mazbatalarını alarak koltuklarına oturdu.
Simav'da esnafların seçim maratonu 9 Ocak 2010'da İnşaat ve Sanatkarlar Odasının seçimiyle start aldı. Nurullah Gökdemir çekişmeli geçen seçim sonunda ikinci kez başkanlık koltuğuna oturan ilk isim oldu.
6 Ocak 2010 da yapılan ve sonucu herkes tarafından merak edilen Simav Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi seçimini üçüncü kez kazanan Ali Aydoğan hizmetlerine kaldığı yerden devam etmeye başladı.
Esnaflar bu kez Terziler Odası Başkanını seçmek için sandık başına gitti. Terziler Odasında koltuk el değiştirdi. Eski başkan Mümin Saygın koltuğunu Yener Aktaş'a kaptırdı.
İBRAHİM ABUL, MAHKEME KARARIYLA BAŞKAN
Bakkallar Odasında seçim sonucu sürpriz olmadı. Esnafların teveccühünü kazanan Murat Akan koltuğunu korudu ve ikinci kez Simavlı bakkallara başkan oldu.
Kahveciler Odası seçimlerinde sürpriz yaşandı. Kadir Gök, sürpriz bir çıkışla Simavlı kahvecilere yeni dönem için başkan oldu. Koltuğuna oturan Simav'ın yeni Kahveciler Odası Başkanı Kadir Gök, oda da yeni gelişmelerin ipuçlarını verdi.
Fırıncılar Odasında koltuğu kapan Tahir Özlüer, yenilikler peşinde olduğunu bildirdi. Ayakkabıcılar odasının seçim sonucu herkesi şaşırttı. Esnaf Serkan Cihan'ı seçti, ancak Cihan'ın Simav Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı üye olduğu gerekçesiyle İlçe Seçim Kuruluna itirazda bulunan İbrahim Abul Mahkeme kararıyla Simavlı Ayakkabıcılara başkan oldu.
Simav'da esnaflar 60 gün boyunca sürdürdükleri seçim maratonunu Şoförler ve Otomobilciler Odasının seçimleriyle tamamladı. Aday enflasyonunun yaşandığı seçim sonucunda esnafların güvenini kazanan Yılmaz Avseven direksiyonu sağlam tutarak hem makamını hem de koltuğunu korumasını bildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com