Esnafın sorunları Ankara'da tartışıldı

Esnafın sorunları Ankara'da tartışıldı
Kütahya Terziler Odası Başkanı Bekir Durmuş, 'Esnaf ve Sanatkarlar Teşvik ve Destek Sistemi' projesi kapsamında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın ev sahipliğinde toplantı düzenlendiğini bildirdi.

Ülke genelindeki esnaf temsilcilerinin katıldığı toplantıda Kütahya’yı temsilen Terziler Odası'nın katıldığını ifade eden Başkan Bekir Durmuş, yapılan toplantının küçük esnaf adına faydalı geçtiğini belirtti.

Küçük esnaf ve sanatkarın işlerini geliştirebilmesi ve gelişen teknolojiye uyum sağlayabilmesi adına fikirlerin masaya yatırıldığını kaydeden Durmuş, “Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen esnaf temsilcileri ve bakanlık yetkilileri ile ortaklaşa düzenlenen toplantıda Küçük esnafın gelişen teknolojinin ve değişen ihtiyaçlar karşısında her geçen gün daha da küçüldüğü bir gerçektir. Toplantıda Küçük esnafa destek olabilmek için devlet nezdinde yapılacak görüşmelerle çekilecek kredilerin faizlerinin düşürülmesi ve esnafın korunması gerektiği fikri ön plana çıktı. Bizlerde Kütahya teşkilatları olarak Küçük esnafın gelişmesi yönünde fikirlerimizi bakanlık yetkililerine ilettik” ifadelerini kullandı.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com