Esnafın Umudu Zafer Havaalanı

Esnafın Umudu Zafer Havaalanı
Türkiye'nin ilk bölgesel havaalanı olma özelliği taşıyacak olan Zafer Bölgesel Havaalanı, havaalanının yapılacağı ilçe olan Kütahya'nın Altıntaş ilçe esnafının umudu oldu. Esnaf, zafer havaalanının yapılıp faaliyete geçmesiyle işlerinin artaca

Türkiye'nin ilk bölgesel havaalanı olma özelliği taşıyacak olan Zafer Bölgesel Havaalanı, havaalanının yapılacağı ilçe olan Kütahya'nın Altıntaş ilçe esnafının umudu oldu. Esnaf, zafer havaalanının yapılıp faaliyete geçmesiyle işlerinin artacağı günü bekliyor.

İhaleye çıkması ve yapımının bir firmaya verilmesi konusuyla gündem oluşturan zafer havaalanının yapılacağı yer olan Kütahya'nın Altıntaş ilçesi, inşaatın bir an önce başlamasını istiyor. Altıntaş ilçesiyle birlikte bölgenin de Türkiye'nin ilk bölgesel havaalanıyla kalkınacağını bildiren Altıntaş Esnaf Odası Başkanı Nadir Ertaş, ilçe esnafının tek umudunun Zafer Havaalanı olduğu söyledi. Altıntaş Esnaf Odası Başkanı Ertaş, “Kütahya'mızın küçük ve şirin ilçelerinden biri olan Altıntaş ilçemizde esnafımız işlerinin hızlanması ve artmasını ilçemize yapılacak olan ve Türkiye'nin ilk bölgesel havaalanı özelliği taşıyacak olan Zafer Havaalanına bağlamakta. Havaalanının yapılmaya başlamasından tamamlanıp faaliyete geçmesine kadar ilçe esnafımıza olumlu yönde yansıması olacaktır. Esnafımızın işlerinin düzelmesi için havaalanının yapımına bir an önce başlanmalıdır” dedi.
Yapılacak olan havaalanı için gerekli olan inşaat malzemesi ve diğer bütün ihtiyaçların, havaalanının yapılacağı bölgedeki illerden temin edilmesi gerektiğini de ifade eden Ertaş, “Zafer Havaalanı ile kalkındırılmak istenen bölgemizin ekonomisine destek, inşaatın başlamasıyla başlanmalıdır. İnşaat için gerekli olan tüm ihtiyaçlar ilçemiz ve ilimiz dahil olmak üzere bölgeden temin edilmelidir. Bölgemizin kalkındırılmasına bu şekilde başlanmalıdır” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com