Esnaflara sınavsız ustalık ve esnaflık belgesi müjdesi

Esnaflara sınavsız ustalık ve esnaflık belgesi müjdesi
Hisarcık Esnaf ve Sanatkârları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tosun, çıraklık eğitimi uygulaması yapılmayan meslek dallarını icra eden esnaf ve sanatkâr ile yanlarında çalışanlara müracaatları halinde sınavsız olarak ustalık ve esnaflık belgesi verileb

Hisarcık Esnaf ve Sanatkârları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tosun, çıraklık eğitimi uygulaması yapılmayan meslek dallarını icra eden esnaf ve sanatkâr ile yanlarında çalışanlara müracaatları halinde sınavsız olarak ustalık ve esnaflık belgesi verilebileceğini açıkladı.
Ali Tosun, yaptığı yazılı açıklamada, “ Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu'nun 13.07.2011 tarih ve 18 sayılı Yönetim Kurulu Toplantısında alınan karar gereğince; Çıraklık eğitimi uygulaması yapılmayan meslek dallarını icra eden esnaf ve sanatkarımız ile yanlarında çalışanlara 29 Ağustos 2011 tarihine kadar başvuruda bulunulması halinde kendilerine sınavsız olarak ustalık ve esnaflık belgesi verilebilecektir. Çıraklık eğitimi uygulaması yapılmayan meslek dallarının ileride çıraklık eğitimi uygulaması kapsamına alınması durumunda almış oldukları belgeler Mesleki Eğitim Merkezi tarafından verilen belgelerle koşulsuz olarak değiştirilecektir. Bu esnaflarımız için bulunmaz bir fırsattır. Bu uygulamadan yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkarımızın vakit kaybetmeden bağlı bulundukları meslek odasına nüfus cüzdan sureti, diploma fotokopisi ve iki adet fotoğraf ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir“ dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com