Esnaftan polise büyük tepki

Esnaftan polise büyük tepki
Denizli'de 12 Eylül askeri darbesinin yıldönümünde protesto gösterisi düzenleyen grubu polis müdahale etti.

12 Eylül askeri darbesinin yıldönümünde '12 Eylül'ü Yargılama Platformu' adlı 200 kişilik bir grup Denizli'de protesto gösterisi yaptı. Polis grubu gaz atarak davıtmak isteyince esnaf tepki gösterdi "Müşterilerimiz dağıldı, hepimiz gaz yedik. Sizin maaşınızı biz veriyoruz...."

Gruptakiler Candoğan Parkı'nda toplanarak basın açıklaması yaptı.

Grup üyeleri daha sonra Çınar Meydanı'na yürümek istedi. Polis tarafından durdurulan grubun yürüyüşüne izin verilmedi. Gruplar ara sokaklardan meydana gitmek istedi.

Polis ekipleri, Çınar Meydan'ında beklerken grup üyeleri taş ve cam şişelerle polise saldırdı. Polis TOMA'larla tazyikli su ve biber gazı bombalarıyla grubu dağıttı. Grup ara sokaklara kaçtı, polis ekipleri kaçan 5 göstericiyi gözaltına aldı.

Emek Partisi (EMEP) İl Binası'na polis ekipleri TOMA ile tazyikli su sıktı. Cama çıkan EMEP'li gençler, "Sivas Madımak Otel gibi burayı da yakıyorlar, insanlar burada nefessiz kalıyor" diye bağırdılar.

Polisin müdahalesi sonrası bazı vatandaşlar ve esnaf, "Müşterilerimiz dağıldı, hepimiz gaz yedik. Sizin maaşınızı biz veriyoruz. Yaptığınız ayıp değil mi" diyerek polise tepki gösterdi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com