ESO CNC Eğitim Merkezi açıldı

ESO CNC Eğitim Merkezi açıldı
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) nitelikli iş gücü sağlamaya yönelik projelerinden biri olan 'CNC Eğitim Merkezi', törenle açıldı.

Toplam 300 bin TL olan yatırım tutarının 200 bin TL'si Avrupa Birliği'nden sağlanan fonlarla karşılanan ve yılda 200 öğrenciye eğitim verilecek olan merkezin açılışında konuşan ESO Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Özaydemir, ülke için en önemli sanayi merkezlerinden biri olan Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nin ihracatının 1.7 milyar dolar, cirosunun 5 milyar dolar ve 42 bin çalışanı olduğunu söyledi. Özaydemir, 'İl sanayisinin nitelikli insan gücünü karşılamaya yönelik olarak sürdürülen mesleki eğitim çalışmalarımızın ilk basamağı olan Eskişehir Sanayi Odası CNC Eğitim Merkezi'nin küçük bir birimini bugün açtık. Bu birim, bizim ESO Çok Amaçlı Anadolu Lisesi projemizin ilk etabını oluşturuyor. Yasal prosedürler tamamlandıktan sonra okul, Türkiye'nin tek ve örnek okulu olacak' dedi.
Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar ise, Türkiye'nin mesleki eğitim anlamında geri kaldığını ifade ederek, 'Mesleki eğitim anlamında sanayicilere usta ve kalfa yetiştirmekte çok sıkıntılı bir dönem geçirmekteyiz. Maalesef, bu açığı bir şekilde kapatmamız gerekiyor. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi, bu konuda epey mesafe almış. Mesleki eğitim anlamında Milli Eğitim Bakanlığımız ile bu işi ortaklaşa götürürsek, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi pilot bölge olacak ve buradan yetişen gençlerimiz sanayi alanında değerlendirilecektir' diye konuştu.
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Bilim Parkı'ndaki merkezin açılışına Vali Yardımcıları Ekrem Ballı, Mehmet Kalyoncu, Tepebaşı Kaymakamı Nejdet Türker, Odunpazarı Kaymakamı Ayhan Bayhan ile çok sayıda sanayici de katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com