ESOGÜ ''7. Kariyer Günleri''

ESOGÜ ''7. Kariyer Günleri''
Güral: ''Fabrikama her gün Eskişehir'den 1 minibüs dolusu teknik eleman geliyor. Neden biliyor musunuz- Benim memleketimde bu vasıfta eleman yok da onun için''
 Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Başkanı Nafi Güral, ''Fabrikama her gün Eskişehir'den 1 minibüs dolusu teknik eleman geliyor. Her sabah gelip, akşam geri dönüyorlar. Neden biliyor musunuz- Benim memleketimde bu vasıfta eleman yok da onun için'' dedi. 
     Güral, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Kongre ve Kültür Merkezi'nde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Kariyer Merkezi'nce düzenlenen ''7. Kariyer Günleri'' etkinliği kapsamında ''İş Dünyasında Başarı Adımları'' konulu konferans verdi, öğrencilerin sorularını yanıtladı. 
     Günümüzde Türkiye'de ciddi oranda üniversite mezununa ihtiyaç olduğunu ifade eden Güral, fabrikasına her gün Eskişehir'den 1 minibüs dolusu teknik elemanın geldiğini kaydetti. 
     ''Her sabah geliyorlar, akşam geri dönüyorlar. Neden biliyor musunuz- Benim memleketimde bu vasıfta eleman yok, onun için buradan geliyorlar'' diyen Güral, şöyle devam etti: 
     ''Üniversitelerin belli bir eğitim sistemi vardır, onu eleştirmek veya değerlendirmek benim haddim değil ama keşke üniversiteler daha çok mühendis, teknik adam yetiştirse. Keşke daha çok güncel sektörlere yön verebilecek insan yetiştirse. Eğer yeteri kadar mühendis olursa, bunlar gelişmekte olan alanlarda yetiştirilebilir. Şikayet etmek yerine çare üretmek gerekir. Gençlere yönelik çok farklı iş imkanları var. Bütün mesele onu istemekte.'' 
     Güral, öğrencilerin sorularını da yanıtladı. 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com