ESOGÜ doğalgaz kaloriferi ateşçisi kadın belgesini aldı

ESOGÜ doğalgaz kaloriferi ateşçisi kadın belgesini aldı
Doğalgaz kalorifer ateşçisi kursunu başarıyla bitiren Nazmiye Kaya, Afyonkarahisar'da bir ilke imza attı.

Doğalgaz kalorifer ateşçisi kursunu başarıyla bitiren Nazmiye Kaya, Afyonkarahisar'da bir ilke imza attı.
Afyonkarahisar Mesleki Eğitim Merkezi tarafından kalorifer ateşçisi belgesi olan kalorifercilere açılan, Doğalgaz Kalorifer Ateşçisi Kursu sona erdi. 23 kişinin katıldığı kursun sonunda başarılı 20 kursiyere belge verildi. Mesleki Eğitim Merkezi'nde 32 saatlik eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere belge verilmesi için bir tören düzenlendi. Törende bir konuşma yapan Meslek Eğitim Merkezi Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Öğretmeni Sadık Fıstık, 32 saatlik doğalgaz kalorifer ateşçisi kursu ile
Afyonkarahisar'ın hava kirliliğinin azaltılmasına katkıda bulunmayı amaçladıklarını dile getirdi. Merkezi sistem ısınmada kullanılan doğalgaz kalorifer kazanlarını yakmak ve işletmenin büyük sorumluluk gerektirdiğine dikkat çeken Fıstık, doğalgaz kazanlarının işletilmesinde yapılabilecek en küçük hataların, telafisi mümkün olmayan zararlar doğurabileceğini ifade etti.
Ayrıca kazanların doğru yakılması ile birlikte yakıt tasarrufunun sağlanacağını ileten Fıstık, 'Bu nedenle ilimizdeki tüm kalorifer kazanlarını işleten ateşçiler, kazanı, elemanlarını, tesisatı çok iyi tanımalı ve bilmelidir. Amacımız, doğalgaz kazanlarının yönetmeliklere, standartlara, sağlık ve güvenlik önlemlerine uygun olarak daha ekonomik ve daha çevreci olarak yakılıp işletilmesidir' dedi.
Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Kaçmaz ise katı yakıt ve doğalgaz kalorifer ateşçiliğinin toplum hayatında önemli rol oynayan meslek dalları arasında yer aldığını belirtti. Kaçmaz, kalorifer ateşçisi belgesi olan herkesin doğalgaz kalorifer ateşçisi kursuna katılabileceğini söyledi. Doğalgaz kalorifer ateşçisi kursunu başarıyla bitirenler arasında bir de kadın yer aldı. Kursa katılan Nazmiye Kaya, Afyonkarahisar'da doğalgaz kalorifer ateşçi belgesini alan ilk kadın oldu. Nazmiye Kaya'nın belgesini okul müdürü Kaçmaz verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com