Esogü MMF Dekanlığı’nda devir-teslim törenle yapıldı

Esogü MMF Dekanlığı’nda devir-teslim törenle yapıldı
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanlığı görevine atanan Prof.Dr. Emin Kahya düzenlenen bir merasimle görevi Prof.Dr. Sevgi Şensöz’den devraldı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanlığı görevine atanan Prof.Dr. Emin Kahya düzenlenen bir merasimle görevi Prof.Dr. Sevgi Şensöz’den devraldı.
Merasimde ESOGÜ Rektörü Prof.Dr. Hasan Gönen, Rektör Yardımcıları Prof.Dr. Adnan Konuk, Prof.Dr. İlhami Ünlüoğlu ve Prof.Dr. Mehmet Şişman; Rektör danışmanları Prof.Dr. Bilginer Gülmezoğlu, Prof.Dr. Şenol Erdoğmuş ve Yrd.Doç.Dr. Ünal Özelmas ile Mühendislik-Mimarlık Fakültesi bölüm başkanları da bulundu. Devir-teslim töreninden önce bir konuşma yapan ESOGÜ Rektörü Prof.Dr. Hasan Gönen, ‘Hayatın bizatihi kendisi bir nöbettir. Üniversite hayatında da herkes bir şekilde farklı yerlerde de olsa nöbet tutar. Belli bir süre sonunda da nöbet bir başka mesai arkadaşına devredilir. Bizim Mühendislik-Mimarlık Fakültemizdeki nöbetçimiz de değerli hocamız Prof.Dr. Sevgi Şensöz’dü. Ben kendilerinin fakültemizin dekanlığını üç yıl süresince yaparken işlerin gayet olumlu, yolunda ve hakkaniyete uygun bir biçimde yapılabilmesi için gerekli titizliğin üstünde bir çaba gösterdiğine bizzat şahidim. Elbette bu çalışmalar yapılırken fakültemiz belli bir noktadan ilerleyerek bu noktaya gelmiştir. Bundan sonra da hocamızla diyaloğumuz devam edecektir. Üniversitemizin ve fakültemizin gelişmesi için kendisinin değerli fikirlerinden, tecrübelerinden yararlanmaya devam edeceğiz. Ben bütün bu gayretleri, çalışmaları ve başarıları ortaya koyan dekanımızı kutluyorum, kendisine teşekkür ediyorum. Elbette yeni bir nöbetçi olarak Prof.Dr. Emin Kahya hocamız yarın sabahtan itibaren görevi devralacaktır. Ben kendisine şimdiye kadarki öğretim üyeliği ve bilhassa MÜDEK (Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği) konularındaki çalışmaları ve tecrübeleri ile genç hocalarımıza ışık tutacağı ümidiyle yeni görevinde başarılar diliyorum dedi. Konuşmaların ardından yeni dekan Kahya görevi Şensöz'den devraldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com