ESOGÜ MMF öğrencilerinin mezuniyet sevinci

ESOGÜ MMF öğrencilerinin mezuniyet sevinci
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mühendislik-Mimarlık Fakültesi'nden mezun olan 700 öğrenciye düzenlenen törenle diplomaları verildi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mühendislik-Mimarlık Fakültesi'nden mezun olan 700 öğrenciye düzenlenen törenle diplomaları verildi.
Porsuk Spor Salonu'nda yapılan öğretim elemanları ve mezunların ailelerinin katıldığı törende mezunlar adına konuşan fakülte birincisi İhsan Keskin öğrencilik yaşamları boyunca aldıkları eğitim ve öğretimin sadece mesleki anlamda değil kişisel açıdan da gelişimlerine büyük katkılar sağladığını söyledi. MMF Dekanı Prof.Dr. Sevgi Şensöz ESOGÜ MMF'nin 1970 yılında Mühendislik ve Mimarlık Devlet Yüksekokulu olarak 160 öğrenci ile eğitim öğretime başladığını belirterek, 'Bugün ise 5 bin 400 öğrencisi ile ülkemizin önde gelen fakülteleri arasında yer almaktadır' dedi. Yeni mezun mimar ve mühendislere, bilim ve teknolojinin takipçisi, sorgulayan, araştıran, girişimci, teknolojiyi kullanan değil üreten bireyler olmalarını öğütleyen Prof.Dr. Sevgi Şensöz, hayata atılmak üzere olan genç mühendis ve mimarların meslek etiği ve kurallarına sahip çıkarak mutlu, başarılı ve sağlıklı bir ömür geçirmeleri dileğinde bulundu. ESOGÜ Rektörü Prof.Dr. Fazıl Tekin'de ESOGÜ MMF'nin alanlarında yetkin, pratik düşünen, yaratıcı ve bu sayede iş dünyası tarafından tercih edilen mühendis ve mimarlar yetiştirmeyi kendisine amaç edindiğini vurgulayarak, 'Fakültenin öğretim üyelerine gençlerin yetişmeleri yolunda verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ederim' diye konuştu. Tekin, mezun öğrencilerin anne ve babalarına da seslenerek büyük bir özveri ve emekle bugüne hazırladıkları çocuklarının mezuniyet heyecanını paylaştıklarını ifade etti. Konuşmaların ardından mezunlar ESOGÜ MMF Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Volkan Bozkurt'un eşliğinde topluca meslek yeminlerini ettiler. Daha sonra bölümlerinde ilk üç sırayı alan öğrencilere ardından da sırasıyla çift anadal yapan mezunlar ve diğer öğrencilere mezuniyet belgeleri verildi. Mühendislik-Mimarlık Fakültesi mezuniyet töreni keplerin topluca havaya atılmasıyla sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com