ESOGÜ'de Ahmet Hamdi Tanpınar ve Elias paneli yapıldı

ESOGÜ'de Ahmet Hamdi Tanpınar ve Elias paneli yapıldı
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Bilimleri Enstitüsü tarafından düzenlenen “Ahmet Hamdi Tanpınar'ın Saatleri Ayarlama Enstitüsü İle Elias'ta Zaman Kitapları” konulu panel Eğitim Fakültesi Konferans Salonu'nda yapıld

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Bilimleri Enstitüsü tarafından düzenlenen “Ahmet Hamdi Tanpınar'ın Saatleri Ayarlama Enstitüsü İle Elias'ta Zaman Kitapları” konulu panel Eğitim Fakültesi Konferans Salonu'nda yapıldı.
ESOGÜ Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr Muharrem Dayanç'ın konuşmacı olarak katılıdığı ve bu yıl yedincisi düzenlenen panelde Ahmet Hamdi Tanpınar'ın hayatı, zamana bakış açısı ve eserleri hakkında bilgiler verildi.
Açılışta konuşan Prof.Dr Selahattin Turan, Ahmet Hamdi Tanpınar'daki zaman algısının Elias'ın tartışmaları ile karşılaştırılması gerektiği, zaman olgusunun ontolojik boyutunun etraflıca kültürel bağlamda analiz edilmesi gerektiğini, gündelik yaşamımızda tükenenin zaman değil, insan olduğunu söylerken zamanın hissedilmesi gereken bir olgu olduğunu söyledi.
Sosyal bilimlerde dile hakim olmayla ilgili bir konuşma yapan diğer panelist Doç. Dr. Muharrem Dayanç dile hakim olmadan bilginin korunamayacağı ve geleceğe taşınamayacağını belirterek, “Sosyal bilimlerin olmazsa olmazı dildir. Dile hakim değilseniz düşündüklerinizi anlatamazsınız, sosyal bilimlerde saygın olup geleceğe kalmanın yolu dile hakim olmaktır” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com