ESOGÜ'de Nevruz Coşkusu

ESOGÜ'de Nevruz Coşkusu
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nin (ESOGÜ) düzenlediği "Nevruz Bayramı" kutlamaları Meşelik Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşti.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nin (ESOGÜ) düzenlediği 'Nevruz Bayramı' kutlamaları Meşelik Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşti.

Soğuk havaya rağmen çok sayıda izleyicinin katılımıyla gerçekleşen kutlamalar ESOGÜ Rektörü Prof.Dr. Fazıl TEKİN'in nevruz ateşini yakması ile başladı. Program ESOGÜ Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Tamilla Aliyeva yaptığ konuşmada, Nevruzun bereket, barış ve sevgi olduğunu belirterek, '2011'in tüm dünyaya sevgi ve barış getirmesi dileğinde bulundu. Kutlamaların bir başka konuğu Köy Enstitüsü mezunu emekli öğretmen ve yazar Huriye Saraç'ta ESOGÜ'de bulunmaktan dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederken bereket demek olan buğdaydan yapılan ekmeğin mideyi, kitapların ise beynimizi doldurduğunu söyledi.
ESOGÜ Rektörü Prof.Dr. Fazıl Tekin, 2011'in ülkemize, Türk dünyasına ve tüm insanlığa bereket ve barış getirmesini diledi.
Tatlı ikramının da yapıldığı kutlamalarda konuşmaların ardından Nevruz Halı Saha Futbol Turnuvası'nda dereceye giren takımlara ödülleri verildi.
Kutlamalar ESOGÜ Halkbilim Araştırma ve Uygulama Merkezi (HAMER) Türk Halk Müziği Korosu tarafından verilen konser ve HAMER Halk Dansları Topluluğu tarafından sunulan dans gösterisi ile sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com