Et yerine mantar

Et yerine mantar
Yemeklerde et yerine mantar kullanılmasının kilo vermeye yardımcı olduğu belirtildi. Ayrıca mantar vücut şeklini koruyor.
ABD'de yapılan bir araştırmada düğme mantarının kilo vermede yardımcı olduğu ortaya çıktı. Johns Hopkins Bloomberg Halk Sağlığı Fakultesi Kilo Yönetimi Merkezi uzmanları tarafından yapılan araştırmada 73 obez insan üzerinde inceleme yapıldı.
 
Bu katılımcıların klinik tedavileri boyunca et yerine mantar verildi. Bir yıllık bir tedavi bu diyet uygulandı. Ayrıca yine et yiyen bir kontrol grubu da oluşturuldu. Katılımcıların yüzde 88'i kadın olduğu belirtildi.
 
Bir yıl sonra et yerine düğme mantarı kullanılan yemekleri tüketen katılımcıların, kontrol grubuna göre 3 kg daha fazla kilo verdiği ortaya çıktı. Ayrıca et yerine mantar yiyen katılımcıların vücut şeklinin daha düzgün olduğu ifade edildi.
 
Beyaz düğme mantarı antitümör, ativiral ve antibakteriyal özelliklerinin olduğu biliniyor. Bu özellikler insanların bağışıklık sistemini geliştiriyor.
 
Çalışmaya katılan ve et yerine mantar kullanan insanların daha az kalori aldığı ve bunun da kilo vermede etkili olduğu belirtildi. Öte yandan bu insanların bel bölgesinin daha da inceldiği gözlemlendi. 
 
American Society for Nutrition at Experimental Biology dergisinde yayımlanan araştırmada mantar tüketen katılımcıların vücut yağının da azaldığı kaydedildi.(SNK)
Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com