'Etek boyu yorumu'nu yüz binler paylaştı

'Etek boyu yorumu'nu yüz binler paylaştı
Rosea Lake, kadınlara etek boyları nedeniyle yakıştırılan sıfatları bacağına yazarak çektirdiği fotoğrafı sosyal medyada yayınladı.

Kanada'da yaşayan Rosea Lake okul projesi için kadınlara etek boyları nedeniyle yakıştırılan sıfatları bacağına yazarak çektirdiği fotoğrafı sosyal medyada yayınladı

Kanada’nın Vancouver kentinde yaşayan üniversite öğrencisi Rosea Lake kadınların etek boyları nedeniyle toplumda bazı sıfatlarla nitelendirildiklerini anlattığı projesi için bileğinden kalçasına kadar etek boylarına isim verdi.

Toplumun ağzından” konuşan bacağının fotoğrafı Tumbler’da yayınlandıktan sonra yüzbinlerce yorum aldı.

Daily Mail gazetesinin haberine göre Capilano Üniversitesi’nden grafik tasarım okuyan Lake’in paylaştığı kareyi internette paylaşan ve tartışan kişi sayısı 270 bini geçti.

Kadınların etek boylarına göre yargılanmalarının önüne geçmek için böyle bir kareyi yayınladığını söyleyen Lake sözlerine şöyle devam etti:

Çok kısa bir etekle sokağa çıkan bir kadına baktığımda onun hafif meşrep olduğunu düşündüğümü fark ettim. Toplum olarak önyargılardan uzaklaşmamız gerektiğini düşünüyorum.”(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com