Ethem Sarısülük davası başladı

Ethem Sarısülük davası başladı
Gezi direnişinde polis A.Ş. tarafından başından vurulan Ethem Sarısülük için adalet arayışı sürüyor.

Gezi direnişinde polis memuru A.Ş. tarafından başından vurulan Ethem Sarısülük Davası’nın dördüncü duruşması bugün Ankara Adliyesi’nde görülüyor. Dava için Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan ve CHP Milletvekilleri de adliyeye geldi.

Ankara Dayanışması, duruşma öncesi tüm Ankaralıları saat 9.00’da Ankara Adliyesi’nde olmaya çağırmıştı. Ethem Sarısülük için adalet isteyenler bugün Ankara Adliyesi’nde buluştu. Davanın saati 09:00 olarak belirlenmişti ancak 10:30′a ertelendi.

BERKİN’İN BABASI DA GELDİ

Davayı izlemek için bekleyenler arasında Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan da var. 6. Ağır Ceza Mahkemesi önünde bekleyiş sürüyor.

samielvan.jpgMustafa Balbay ile Ethem Sarısülük’ün annesi Sayfi Sarısülük ile duruşma salonu önünde kucaklaştı. Saat 10:30 itibariyle duruşma salonuna giriş başladı. Duruşma salonuna geildi, CHP milletvekilleri, Berkin Elvan’ın babası salondaki yerlerini aldı.

DAVA BAŞLADI, SANIK POLİS DAVADA YOK

Ethem Sarısülük davası avukatların kimlik bilgilerinin alınması ile başladı. Davaya sanık polis A.Ş., bu kez görev yaptığı Şanlıurfa’dan telekonferans sistemiyle dahi bağlanmadı, duruşmaya da gelmedi. (KKK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com