Ethem'in davasında skandal karar!

Ethem'in davasında skandal karar!
Gezi Parkı direnişi sırasında Ankara'da polis tarafından başından vurularak öldürülen Ethem Sarısülük davasında mahkeme skandal bir karara imza attı.

Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi , Şanlıurfa Koruma Şube Müdürlüğüne atanan Ahmet Şahbaz’ın ifadesinin “sesli ve görüntülü sistemle” duruşma bağlanarak ifadesini alınmasına karar vermişti. Buna göre Şahbaz, 2 Aralık günü Şanlıurfa 2. Ağır Ceza Mahkemesinde hazır edilecek ve Ankara’daki duruşmaya video konferans sistemiyle bağlanacak. Urfa’daki mahkeme bu nedenle Şahbaz’ın avukatlarının duruşma tarihinde hazır bulunması için tebligat çıkardı.

AVUKATLAR OLMAYACAK

Sarısülük’ün ailesinin avukatları da Şanlıurfa’daki duruşmada hazır bulunmak için Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesine başvurdu. Sarısülük ailesinin avukatlarının “orada olmak istiyoruz” talebini reddeden mahkeme, ayrıca sanık Ahmet Şahbaz’ın avukatlarının da duruşma salonunda hazır bulunması kararından vazgeçti.

HAKKIMIZ GASP EDİLDİ

Sarısülük ailesinin avukatlarından Kazım Bayraktar yaptığı yazılı açıklama mahkemenin kararına tepki göstererek, şunları kaydetti: “Sanığın onaylı fotoğraflarının ve nüfus kimlik fotokopisinin dosyaya getirtilmesi talebimiz mahkemece karara bağlanmadı. Bir sanığın ifadesinin başka bir mahkeme tarafından talimatla alınmasının zorunlu olduğu koşullarda tarafların ve avukatlarının talimat mahkemesinde yapılacak olan duruşmaya katılma hakları vardır ve talep ettikleri takdirde katılmaları sağlanmak zorundadır. Katili Urfa’da sorgulama hakkımız mahkeme kararı ile gasp edildi.”(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com