Ethem'in katili polis yine peruklu

Ethem'in katili polis yine peruklu
Polis sanık Ahmet Şahbaz neden bu kadar korunuyor?

Ankara'daki Gezi Parkı protestolarına polis müdahalesi sırasında, göstericiler arasında yer alan Ethem Sarısülük'ü öldürmekle suçlanan polis Ahmet Şahbaz'ın yargılandığı davanın 3. duruşması Ankara Adliyesi'nde görülüyor.

Dava öncesinde, polis Ankara Adliyesi önünde geniş bir yığınak yaparken, davayı takip etmek ve Sarısülük ailesine destek vermek için çok sayıda gösterici de Adliye önüne geldi.

Bu arada telekonferans yoluyla ifade veren sanık polis Ahmet Şahbaz da Şanlıurfa 'daki duruşma salonuna getirildi. Şahbaz’ın sorgusu kimlik tespitiyle başlarken, Sarısülük ailesinin avukatları "Sanığın gerçek sanık olduğunu nereden bilelim. Dosyada sanığın fotoğrafı ve TC kimliği bile yok. Sanık farklı bir TC numarası verdi. Oradaki sanığın gerçek sanık olup olmadığını bilmiyoruz. Fotoğrafını istiyoruz. Doğru kimlik tespiti yapılmıyor" sözleriyle bu tespite itiraz ettiler.

Avukatların doğru kimlik tespiti talebini değerlendiren mahkeme heyeti Ahmet Şahbaz'ın fotoğrafının çekilmesi, imzasının alınıp elektronik imza yoluyla gönderilmesi kaydıyla duruşmaya devam etme kararı aldı.

Bu arada sanık polis Ahmet Şahbaz'ın görüntüsü salondaki ekrana geldi. Şahbaz'ın yine gözlük ile takma kaş ve bıyık taktığı görüldü.

"ADRESİM EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ!"

Ahmet Şahbaz ikametgâh adresi olarak ‘Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü’nü gösterdi. Ev adresine ilişkin soruya ise, "Şu an sahibi olduğum bir ev yok" yanıtı verdi.

Bu esnada Sarısülük ailesinin avukatları, cinayet zanlısı polisin yüzündeki bıyık, gözlük ve kaşın takma olup olmadığının kontrol edilmesini talep etti. Avukatlar, salonda silahlı polis ve jandarma olmasına da itiraz ederek, bu kişilerin dışarı çıkarılmalarını ve silahlarını teslim etmelerini talep etti.

Mahkeme, avukatların duruşmadaki silahlı polislerin çıkartılması talebi ile sanığın takma peruğu ve bıyığının çıkartılması istemini reddetti.

ŞAHBAZ SAVUNMASINI YAZILI YAPIYOR

İddianamenin okunmasının ardından polis Ahmet Şahbaz savunmasını yazılı yapacağını ve bunun dışında başka birşey söylemeyeceğini belirtti ve ilk savunmasını tekrar okumaya başladı. İddianameyi okuyan katibin de Ahmet Şahbaz'ın avukatı ve AKP'nin Altındağ Belediye Başkan Adayı olması katil polis Şahbaz'In kimler tarafından savunulduğunu da ortaya çıkardı. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com