"ETO alternatif ve yenilikçi fikirleri tartışmaya açmaktadır"

"ETO alternatif ve yenilikçi fikirleri tartışmaya açmaktadır"
Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Harun Karacan, Ticaret Odasının siyaset üstü bir kurum olduğunu söyledi.

Karacan yaptığı açıklamada, Odayı ziyeret eden milletvekili adaylarına Eskişehir'in, üyelerin beklentilerini ve önerilerini dile getirdiklerini vurguladı.
Bu konu ile ilgili bir dosya hazırladıklarını belirten Karacan, 'Bu dosyada şehrimize dair şimdiye kadar biriktirdiğimiz önemli konu başlıkları, beklentilerimiz ciddi, bilimsel bir tarzda vekil adaylarına anlatılmaktadır. Bunu çok önemsedik. Siyaset çok önemlidir. Siyasetçiler ülkemize ve şehrimize hizmet etme sorumluluğu ve bilincine sahiptirler diye kabul ediyoruz. Siyasetçilere, siyasete bu yüzden saygı duymak, takdir etmek gerekiyor. Biz Oda olarak siyaset üstü bir kurumuz. Eskişehir'in ve üyelerimizin genel çıkarları adına her olumlu projeyi nerden gelirse gelsin destekleriz. Tersine Eskişehir'e ve ekonomiye, üyelerimize zarar vereceğini düşündüğümüz olaylar karşısında kime olduğuna bakmaksızın karşı çıkarız' dedi.
Karacan açıklamasını şöyle sürdürdü; 'Biz Eskişehir'e tarafız. Eskişehir'in büyümesine, gelişmesine, üyelerimizin kazanmasına tarafız. Bu konuda şimdiye kadar olduğu gibi açık, güçlü ve kararlı bir duruş içinde olacağız. Bu seçimler ülkemiz, şehrimiz ve milletimiz için hayırlara vesile olsun. Seçimler demokrasinin şenliğidir, düğünüdür. Adil ve demokratik bir yarışta tüm partilere ve adaylarına başarılar dileriz. Bugün ETO olarak uluslararası ilişkilerde önemli bir güce eriştik. Bunu çok önemsemek gerekiyor. Eskişehir'i yurt dışına taşımak konusunda karalılıkla bu tür anlaşma ve iş birliği protokollerini artıracağız. Bu tür çabalarımızın uzun dönemde tüm şehre ve üyelerimize önemli kazanımlar getireceği açık. Geçtiğimiz ay, Eskişehir'in gündemini meşgul eden önemli bir konuda etkinlik gerçekleştirdik. Demiryolu hattı ve Gar Binası konusunda Harvard Üniversitesinde hazırlanan bir yüksek lisans tezini belirli açılardan Eskişehir'i bir bütün olarak ele alan bir çalışmayı kamuoyu ile paylaştık. ETO'ya düşen görev birçok açıdan kamuoyunda bu tür yenilikçi ve alternatif fikirleri tartışmaya açmaktır.
Bundan şehrimiz de üyelerimiz de kazanacaktır. Kimse bunlar ETO'nun üstüne vazife midir diyemez. ETO, olarak ticareti, ekonomiyi, genel olarak şehri ilgilendiren her konuda tarafız. Çünkü, bu şehirdeki her olay doğrudan ya da dolaylı olarak üyelerimizi ilgilendirir. Yeni Bir ETO derken şehre daha fazla sahip çıkan, konulara, sorunlara duyarlı ve çözüm üreten bir ETO hedefini de dile getirmiştik. Şimdi bunun gereklerini bir bir yerine getiriyoruz ve getirmeye devam edeceğiz.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com