EURO 2012 grupları belli oluyor!

EURO 2012 grupları belli oluyor!
2012 Avrupa Futbol Şampiyonası kura çekimi bugün TSİ 19:00'da yapılacak...

Ukrayna ve Polonya'nın ortaklaşa düzenleyeceği 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın kura çekimi bugün gerçekleştirilecek. Ukrayna'nın Kiev kentinde TSİ 19:00'da yapılacak olan kura çekimiyle 16 takımın grupları belli olacak. Kura çekimi 18:15'ten itibaren TRT Spor, 19:00'dan itibaren de Eurosport'tan naklen yayınlanacak.

İspanya ve Hollanda'nın birinci torbadan katılacağı kura çekiminde Fransa son turnuvalardaki başarısız performansı nedeniyle kendisine dördüncü torbada yer bulabildi.

Ev sahiplerinden Polonya'nın A Grubu'na, Ukrayna'nın ise D Grubu'na yerleştiği diğer takımların ise 4 ayrı torbadan çekilerek belirleneceği tören öncesi mili takım yetkilileri ve oyuncularından da açıklamalar geldi.

Polonya'nın Borussia Dortmund'da forma giyen yıldız golcüsü Robert Lewandowski: "2. torbadan Rusya'nın gelmesini isterim. Diğer takımlar ise Yunanistan ve İrlanda olursa ideal bir kura olacaktır." şeklinde konuştu.

Fransız gazeteleri ise üç ayrı ihtimalli grup tahminlerini yazdı: "Uzak durulması gereken grup: İspanya/Hollanda, Almanya, Portekiz. En iyi grup: Polonya/Ukrayna, Rusya, Yunanistan. Ortalama grup: İtalya/İngiltere, Hırvatistan, İsveç"

Kura çekimi öncesi belirlenen torbalarda takımlar şu şekilde yer alacak:

1. Torba
İspanya
Hollanda

2. Torba
Almanya
İtalya
İngiltere
Rusya

3. Torba
Hırvatistan
Yunanistan
Portekiz
İsveç

4. Torba
Danimarka
Fransa
Çek Cumhuriyeti
İrlanda Cumhuriyeti

*Polonya ve Ukrayna ev sahibi olduğu için 1. torbadan ve doğrudan gruplara yerleştirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com