Euronews Türkiye'ye taşınıyor

Euronews Türkiye'ye taşınıyor
Avrupa'nın en çok seyredilen haber kanalı Euronews, İstanbul'da haber bürosu açıyor.

Türkçe ile birlikte 11 dilde yayın yapan kanalın İcra Kurulu Başkanı Michael Peters, bugün Paris'te düzenlediği basın toplantısında bu yıl Washington ve Dubai ile birlikte İstanbul'da yerleşik bir temsilcilik açacaklarını duyurdu. Kanalın İstanbul temsilciliğini gazeteci Bora Bayraktar üstlenecek. Euronews, 2009 yılında TRT'nin ortak olmasıyla Türkçe yayına başlamıştı.

Euronews'in kuruluşunun 20. yıldönümünde düzenlenen "Medya dünyasında ayakta kalabilmek" konulu toplantı, Paris ile aynı anda interaktif olarak dünya genelinde aralarında İstanbul'un da yer aldığı 20'den şehirden takip edildi. Kanalın yeni yayın felsefesi ve projelerinin sunulduğu toplantıda konuşan Peters, dünya genelinde medya kuruluşları giderek küçülürken Euronews'in hızla büyüdüğüne dikkat çekti. Peters, önümüzdeki haftalarda Avrupa Birliği'nin desteğiyle Yunanca ve Macarca yayınlarına başlayacaklarını bildirdi. Bu yayınlar, Türkçe ve diğer dillerin aksine Fransa'da değil, Yunanistan ve Macaristan'da hazırlanacak.

Fransa'nın Lyon şehrinde Euronews'in yayın yaptığı diğer dillerle ortak olarak hazırlanan Türkçe yayınının ise Türkiye'ye taşınmasının söz konusu olmadığını belirten Euronews Türkçe Direktörü Ali İhsan Aydın, Türk gazetecilerin şimdiye kadar olduğu gibi kanalın merkezinde çalışmaya devam edeceklerini altını çizdi. (KKK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com