Eurovision Vatani Görev Değil!

Eurovision Vatani Görev Değil!
Eurovision'a gideceği iddia edilen Gencebay, iddialara yanıt verdi...
“Ülkem için fedakarlığa hazırım” açıklaması Eurovison'a gidebileceği yorumlarını neden olan sanatçı Orhan Gencebay, yanlış anlaşıldığını söyledi. Gencebay, “Eurovision vatan görevi değil, bir oyun” dedi.

ÜLKEM İÇİN HER TÜRLÜ FEDAKARLIĞA HAZIRIM
Eurovision Şarkı Yarışması’nda bu yıl Türkiye’yi kimin temsil edeceğine yönelik tartışmalar sürerken, sürpriz bir isim ortaya atıldı.

Sanatçı Orhan Gencebay, kendisine yöneltilen bir soru üzerine “Ülkem için her türlü fedakarlığa hazırım” dedi.

Bu açıklama “Orhan Baba”nın Eurovision’a gitmek istediği şeklinde yorumlara neden oldu.

NTV’ye konuşan Orhan Gencebay, sözlerine açıklık getirdi.

Gencebay, şunları söyledi:
“Bir yanlış anlama var diye düşünüyorum. Ben ülkem için, insanlık için, doğa için, ülkem için, tabii ki her şeyi yaparım, bunu fedakarlık olarak da görmem. Bunu demek istedim. Bu arada Eurovision’dan bahsetti arkadaşlar, ‘Sıra bize gelirse ya da böyle bir karar verilirse, tabii giderim’ anlamında söylemek istedim.

Kaldı ki, şu anda bunu yapabilecek olan çok değerli çocuklarımız var. Onların bunu en iyi şekilde yapacaklarına inanıyorum. Ben ‘Ülkemle ilgili yapabileceğim ne varsa yaparım’ demek istedim. Muhabir arkadaşlar bunu bu şekilde ifade etmişler.

Eurovision’u birçok çevre vatan görevi, milli görev gibi algılıyor ki böyle bir şey yok. Bu çok doğru değil. Eurovision bir oyun, müzikle ilgili faaliyetlerin güncellenmesi ile ilgili çalışmalar.”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com