Eurovision'a Kim Gitsin?

Eurovision'a Kim Gitsin?
Ajda Pekkan 'Bugünkü aklım olsa Eurovision'a gitmem' diyor. Ama haftalardır 'Eurovision'a kim gitsin' tartışmaları sürüyor.

Eurovision'un şarkıcı değil şarkı yarışması olduğunu bilsek de müzik eleştirmenleri, yazarları ve sanatçılara 'kim gitsin' sorusunu yönelttildi. Soru böyle olunca da 'ben gideyim' diyen müzisyen bile çıktı!

İnternet üzerinden yapılan bir ankette Tarkan, Hayko Cepkin ve Atiye'nin isimleri öne çıkıyor. Bizim sorduğumuz kişiler arasında ise en çok adı geçenler yine Tarkan, Hayko Cepkin ve Sıla oldu. Sanatçı Yeliz, oyunu Yalın ve Sıla'dan yana kullandı. Suzan Kardeş, Kibariye diyenlerdendi. Ayşegül Aldinç ve gazeteci Kanat Atkaya da Hayko diyen büyük çoğunluğa katıldı.

En ünlü Tarkan
Ege
Çok meraklı olanlar gitsin! Çok magazin olanlar da gitmesin. Şarkı söyleyen birileri gitsin. O bir şarkıcı yarışması değil şarkı yarışması. Şarkıcıdansa besteci daha önemli. Dünyada en çok tanınan Tarkan. Bu sebeple de Tarkan gitsin. Sokaktaki çocuklar meşhur olanlardan daha iyi şarkı söylüyor, kimse bulunamazsa onlardan biri de gidebilir.

Artık rüyadan uyanmalı
Sezen Cumhur Önal
Genç kuşaktan önemli isimler var ama şarkı yok. Kimin gittiği önemli değil. İsim veremeyeceğim. Atiye, Hande... Hepsi çok iyi yorumcu. Ancak kişiden çok şarkı önemli. Türkiye bu rüyadan uyanmalı önemli olan şarkı. Sen, ben herkes gidebilir. Türkiye'de elle tutulur dillerde name gönüllerde yankı bir şarkı yok. Herkes her şeyi söylüyor. TRT ne yapar bilmiyorum ama yaptığı seçimler doğruydu. Bu moda festivali değil ki.

Starlar gitmesin
Murat Meriç
Kim giderse gitsin iyi olacaktır. Hayko giderse başarılı olur ama hayran kitlesini kızdırabilir. Atiye düzgün bir isim ya da muadili Sıla olabilir. Hande Yener'dense onların gitmesi daha iyi çünkü Hande Yener zaten star. Sertab kazandı ama arkasında büyük prodüksiyonlar vardı. Şebnem Paker arkasında kimse yokken kendi kendine gidip 3. oldu. profesyonel birinin gitmesindense amatörlerin gitmesi daha iyi.

Tarkan veya Hayko
Zeliha Sunal
Tarkan gitsin. O gitmezse Hayko Cepkin gitsin. Tarkan gitsin çünkü ben çok fazla yurtdışında bulunuyorum ve her yerde Tarkan çalıyor. Çin, Kazakistan... Eurovision'da Tarkan'ın çıkması hem Türkiye için hem de Tarkan için çok iyi olur.

Egzotik bir seçim olmalı
Aydilge
Vokalinde egzotik tını olan biri gitsin diye düşünüyorum. Avrupalıların hep bir oryantalizm merakı var. Batılı ya da Batı'ya özgü bir şey yaptığın zaman onlar 'zaten bu bizde var' diyorlar. Mesela rock prodüksiyonları için 'Türkler çok güzel taklit yapıyor' denilmiş. Dolayısıyla onlara eksantrik gelen şey olmalı; Ut veya cümbüş gibi Avrupalılara değişik gelecek bir müzik olmalı. Mesela artık Beyonce bile gırtlağını kullanıyor. Özetle güzel bir sentez olsun ve Türk müziğine dair bir unsur mutlaka bulunsun.

Tayine karşıyım
Naim Dilmener
Memur gibi TRT tarafından tayine karşıyım. Bence yarışma yapılmalı ve iç piyasa zenginleşmeli. Eski usul yarışma yapılırsa 3-5 yeni şarkı da çıkar. TRT tayin edecekse de Ciguli gitsin derim. Çünkü zaten müzikal açıdan iflas etmiş bir yarışma olduğunu ve şova dönüştüğünü düşünüyorum.

Seneye ben gideceğim
Pınar Aylin
Bu sene kim gider bilmiyorum ama seneye Pınar Aylin gider. Bu sene yapacak çok işimiz var. Yeni albümümüz çıksın seneye biz gideriz.

Hande Yener veya Şebnem Ferah
Emel Müftüoğlu
Hande Yener gitsin ya da Şebnem Ferah. En azından bir tane iyi şarkıcı görsün dünya.

Atiye gitsin
Nejat Yavaşoğulları
Eurovision, Avrupa için önemini kaybetmiş bir yarışma. Sadece televizyon başında oturanlar için önemli. Eğlence işi, milli maç gibi izleniyor o yüzden de insanların gönlü Türkiye'nin başarılı olmasından yana. Ben Atiye gitsin diyorum.

Kibariye göbeciğini sallasın
Ceylan Ertem
Bence Eurovision'u bu denli ciddiye almak saçmalık. Kibariye katılabilir bu sene, o doğallığı ve saflığıyla 'burada olanlar beni ilgilendirmez ben kafama göre söyler, koreografiyi sallamam göbeciğimi sallarım der' ve ne güzel olur.

Bora Uzer ya da Özlem Tekin gitsin
İzzet Öz
Bir tanesi Bora Uzer. Bora Uzer yurtdışı bağlantılarıyla önemli. Diğeri de Özlem Tekin. Çünkü bu kişilerle konuştum ve arzulular. Önemli olan bu işte arzulu olmak. Dün Özkan Uğur'la konuştuk ve eminim ona

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com