Eurovision'u Kazanmış Kadar Sevindim

Eurovision'u Kazanmış Kadar Sevindim
Kenan Doğulu'dan samimi açıklamalar...

Yaza özel single'ı 'Şans Meleği' ile 14 Haziran'da sevenleriyle buluşmaya hazırlanan Kenan Doğulu, Eurovision defterini kapattı. Azerbaycan'ın birinciliğinin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Doğulu, söz tekrar katılma konusuna geldiğinde, “Bir daha çok zor” diyor

* Yeni şarkınız 'Şans Meleği'nin hikayesi nedir?
Sözü ve müziği bana ait, düzenlemeyiyse Ozan'la (Doğulu) birlikte yaptık. Bir şans meleğinin hayatınıza girmesiyle, her şeyin olumlu yönde değişmesini anlatıyor. Güne enerjik başlamanızı sağlayan ve evrenle barışık olarak hayatınıza güzellikleri davet eden bir şarkı. Çok eğlenceli ve neşeli. 1 Haziran'da radyolarda çalmaya başlayacak, 14 Haziran'da da raflardaki yerini alacak. Bu şarkı sevenlerime bir yaz hediyesi. Gece gündüz her yerde çalsın istiyorum.

* Klibinizde Elidor aracılığıyla seçilen kızlar rol alacak...
Evet, yedi melek seçeceğiz. Gelen teklifte, “Güzelliğin müzikle ifadesi deyince aklımıza siz geldiniz ” dediler. Yaptığımız projeyi zamanı geldikçe bölüm bölüm sizlere sunacağız. Hayatımda ilk defa hayranlarımla birlikte bir klipte rol alacağım. Kızlar Elidor'un facebook sayfası aracılığıyla seçilecek. Türkiye'nin dört bir yanından başvuruları büyük bir merak ve heyecanla bekliyorum. Ben de ilk elemelerden sonra değerlendirmelere katılacağım.

* Siz facebook, twitter kullanıyor musunuz?
Facebook'ta resmi bir hayran sayfam var. Ama ben ilgilenmiyorum. Twitter'da varım, ama arada bir giriyorum. Aslında ben bu tip sosyal paylaşım olaylarına sıcak bakan biri değilim. Ama yavaş yavaş çağa ayak uydurmaya başlıyorum.

* Şarkıda bahsettiğiniz şans meleği kim?
Benim şans meleğim yeğenim Arya, en büyük şans meleğim de annem. Çünkü ilk doğduğum andan itibaren destekçim.

* Arya'yla ilişkiniz nasıl?
Ben böyle bir çocuk hayatımda görmedim. Çok enerji dolu.“Star olunmaz, doğulur” derler ya öyle cins bir şey. Arkadaş toplantılarımızda “Ben Arya Doğulu” diye kendini tanıtıyor. Bana “Amca” diyemiyor, “Ağca” diyordu. Ama şimdi “Kenan” diyor.

* Çok şımartır mısınız yeğeninizi?
Hem ben hem de halası kucaktan kucağa şımartıyoruz. Ama onun sevecenliği şımarıklığa dönüşecek gibi değil.

* Aşk var mı hayatınızda?
Ben her zaman aşığım. Arıyoruz hâlâ.

“Akustik bir albüm geliyor”
* Müzik dünyasında single çıkarmak albümden daha mı cazip oldu?

Aslında işler babamların zamanına dönüyor. O zaman 1-2 şarkı piyasaya sürerlerdi. Ama şimdi dönem korsan devri. İnternetin kral olduğu bir zamandayız. Müzik piyasasında CD satışlarının azalmasıyla sektör maddi ve manevi açıdan sekteye uğradı. O yüzden şarkılar single olarak veriliyor. Bunun nedeni de biraz nabız yoklama, biraz ağza bal çalma. Hatta bir gün singleler toparlanıp albüm haline getirilecek.

* O zaman artık herkes single çıkaracak...
Bir şarkı yakalarsın ve iddialı olursun. Ama o iddiayı sürdürebilmek için devamını getirebilmek lazım. Bu da istikrar, hazırlık, öngörü ve donanım gerektiriyor. Onun için single'la gelen başarıya aldanmamak lazım. Zaman içerisinde onları takibe alıp, desteğe devam edip, yıllar içinde başarıları devam edebiliyor mu bakmak lazım.

* Albüm ne zaman gelecek?
Stüdyo çalışmalarımız devam ediyor, eylülde albüm raflarda olacak. Single'dan sonra yeni 10 şarkımı sunacağım. Çünkü önümüzdeki günlerdeki seçim tantanası insan ların kafası biraz meşgul edecek. Ağustosta ramazanla geçecek. O yüzden yazın eğlence dünyası çok fazla hareketli olmayacak gibi görünüyor.

* Yeni şarkılarınız nasıl olacak?
Biraz akustik ağırlıklı ve müzikal yapıları son derece kuvvetli.

* Eurovision birincisi Azerbaycan'ın şarkısını beğendiniz mi?
Albüm çalışmalarındaydım, dinlemedim.

* Türkiye'nin elenmesi Azerilerin oy oranlarının artmasına neden oldu mu sizce?
Olabilir. O tür hesaplara girmeyi çok doğru bulmuyorum. Çok başarılı bir sonuç. Azerbaycanlı kardeşlerimiz bizim canlarımız, ciğerlerimiz. Aile gibiyiz onlarla. Onların kazanması beni çok mutlu etti. Bir anlamda biz kazanmışız kadar sevindim. Canı gönülden kutluyorum hepsini. Türk bayrağıyla sahneye çıkıp, jest yapmaları da çok ayrı bir güzellik oldu. Önümüzdeki yıl organizasyonu da onlar yapacağı için şahane bir başarıyla reytinglerini ve saygınlıklarını bir kartta artıracaklar.

* Almaya'yı temsil eden Lena Meyer ikinci kez Eurovision'a katıldı. Siz düşünür müsünüz?
Bir daha çok zor.

* Oyunculuk dersleri aldığınızı biliyoruz. Sizi ne zaman beyazperdede göreceğiz?
Filmlere daha var. Projeler şu anda çalışma aşamasında, herhalde 1-2 sene sonra olur. Kurduğumuz yeni film şirketi birçok reklam filmi ve video klip çekti. Benimde önümüzdeki günlerde sinema çalışmalarım başlayacak.

Milliyet

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com