Eusebio: Fener hezimet yaşatacaktı

Eusebio: Fener hezimet yaşatacaktı
Portekiz futbolunun ve Benfica kulübünün efsane futbolcusu Eusebio, Avrupa Ligi yarı final ilk maçında Fenerbahçe'ye Şükrü Saracoğlu'nda yenilen Benfica'nın futbolunu yerden yere vurdu.

Kuralar çekildiğinde Portekiz'de herkesin turu kolaylıkla atlayacağını düşündüğünü belirten efsane futbol adamı, "İşte gördünüz İstanbul'daki Benfica'nın halini. Direkler olmasa 3-4 farklı bir hezimet onları bekliyordu" diye konuştu.
 
"BU FUTBOL PORTEKİZ LİGİNİN LİDERİ İÇİN UTANÇ VERİCİ"
 
1960 - 1975 yılları arasında bu takımın formasını giyen ve oynadığı 301 maçta 317 gol atarak efsane olan Eusebio, "Futbol 90 dakika ve kimin kimi yeneceği belli değil. Fenerbahçe Avrupa'da Benfica gibi son 4'e kalan bir takım. Ama buradaki basın öyle bir hava yarattı ki, sanki tur atlanmış, Fenerbahçe hemen teslim olmuş. İşte gördük, 3 topları direkten dönmese ve penaltı kaçırmasalar bize unutamayacağımız bir hezimet yaşatacaklardı. Belki de tarihte Fenerbahçe'ye karşı aldığımız 7-0'lık zaferin bile rövanşını alabilirlerdi. Çok kötü oynadık ve bu futbol Portekiz liginin lideri için utanç verici. Bu utanç da size yeter. Belki rövanş için biraz akıllanmışlardır" diyerek Fenerbahçe'nin aldığı galibiyeti de hakkettiğini söyledi. (CTK)
 
Gazeteport

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com