Ev olamayan vatandaştan ilginç tepki!

Ev olamayan vatandaştan ilginç tepki!
Adana'da 3 yıl önce bir müteahhitten ev almak için anlaşan ancak aradan 3 yıl geçmesine rağmen evine bir tülü kavuşamayan vatandaş bakın ne yaptı?

Adana'da 3 yıl önce bir müteahhitten ev almak için anlaşan ancak aradan 3 yıl geçmesine ve 53 bin TL para vermesine rağmen evine bir tülü kavuşamadığını ileri süren bir vatandaş evin duvarına "sahtekar müteahhit" yazarak tepkisi gösterdi. Müteahhidin eşi ise arsa sahibi ile anlaşmazlık yaşandığını, evi alanların 1.5 yıldır ödeme yapmadığını ileri sürdü.

İşçi emeklisi Ali Turan (65) emekli olduktan sonra kirada oturmaya son vermek için satılık ev araştırmaya başladı. Yıllarca kirada oturduğu için emekli ikramiyesiyle ev almak için çabalayan Turan, 2008 yılında S.C. adlı bir müteahhitle anlaşarak merkez Çukurova ilçesinde yeni yapılan bir daireyi almak için anlaştı.

7 katlı bir apartmanda yapılan 14 daireden birisini alacak olan Turan müteahhide ilk etapta 53 bin TL para verdi. Ödemelerini de günü gününe yapmaya devam etti. Ancak aradan 3 yıl geçmesine rağmen 7 katlı apartmanın sadece 1 katı yapılabildi. Turan bunun üzerine müteahhidi sürekli aramaya başladı. Önceleri telefona çıkan ve evin biteceği sözünü veren müteahhit daha sonra telefonlara çıkmamaya başladı. Turan, bunun üzerine müteahhidin bürosuna gitti ancak büroda kimse yoktu. Müteahhit bürosunu da taşıyarak ortadan kaybolmuştu. Bunun üzerine ailesini toplayarak inşaatta kalmaya başlayan Turan, bununla da çözüme ulaşamadı. Ali Turan, binanın girişine, birinci katına ve iç duvarlarına "sahtekar müteahhit" yazarak müteahhidi cezalandırmaya çalıştı.

İnşaatta eşi Türkan Turan (65) ile birlikte kalan, orucunu da mahalle sakinlerinin getirdiği yemeklerle açan Turan, "2008 yılında müteahhitle anlaştık ve evimizi yapıp bize vermesi için paramızı verdik. Sene 2011 oldu ne ev var ne para var. Paramızı ve evimizi vermediği için bizde eve "sahtekar müteahhit" diye boya ile yazı yazdık. Bunu ben müteahhit bizi yaktı başkasını yakmasın diye yazdım. Bunu gören bu müteahhitten ev almasın diye yazdım. Bu ev bugüne kadar yapılsa 7 katlı 14 daire olacaktı ama ancak
1 kat yapabildiler. Müteahhidi arıyoruz ama telefonlara çıkmıyor evinin adresi yok. İş yerini bir gecede boşaltmış. Savcılığa şikayette bulunmadık çünkü adresi yok" dedi.

Turan'ın eşi Türkan Turan ise müteahhidin parayı aldığını ancak evi yapmadığını belirterek, "Yazı yazarak müteahhidi zor durumda bırakıp paramızı almayı düşünüyoruz. Paramızı almanın yanı sıra başkalarını da yakmasın diye müteahhidin sahtekar olduğunu herkesin görmesi için binaya yazı yazdık.

Biz gece-gündüz burada kalıyoruz. Oruç tutmamıza rağmen evimize gitmeyip burada inşaatta yatıyoruz. Bize komşularımız yemek getiriyor. Müteahhide bu zamana kadar 53 bin TL para verdik. Ama bu parayı almak için bize senet verse de senedin günü 2 ay geçmesine rağmen paramızı hala alamadık. Buradan ev alanların hepsi mağdur ama onlara 5-10 bin TL para verdiği için onlar gelmiyor. Burada müteahhit bir evi birden fazla kişiye de satmış" diye konuştu.

Basın mensuplarını telefonla arayan müteahhidin eşi A.G.S., ailenin yaptığı uygulamanın yasal olmadığını ileri sürerek, "Binanın bitmediğini söyleyen o insanlar 1.5 yıldır ödeme yapmıyor. Bu ailenin orayla bir alakası kalmadı. Tamam elinde senet olabilir gider mahkemeye verir. Bir daireyi 3 kişiye sattığımız falan yok. Arsa sahipleriyle aramızda problem var. Arsa sahibi bunları üzerimize gönderdi. Burada bir sürü ödeme yapmayan insan var. Yani bu aile 53 bin TL vermiş bitmiş mi. Bir daire 53 bin TL mi?
Ancak ben polis merkezindeyim bu aileden şikayetçi olacağım" dedi. Aile, müteahhidin eşinin kendilerini daha önce de mahkemeye verdiğini ancak beraat ettiklerini söyledi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com