Ev sahiplerine ücretsiz otopark!

Ev sahiplerine ücretsiz otopark!
İSPARK, ev sahiplerine saat 18.00’den 09.00’a kadar otopark hizmetinin ücretsiz olduğunu açıkladı.

İstanbul Otopark İşletmeleri Ticaret A.Ş. (İSPARK), yol üstü otoparklarda 0-15 dakikaya kadar otoparkın, ev sahiplerine ise 18.00’den 09.00’a kadar otopark hizmetinin ücretsiz olduğunu açıkladı.
 
İSPARK’tan yapılan yazılı açıklamada, İstanbul genelindeki yol üstü otoparklarında 0-15 dakika ücretsiz otopark uygulamasının devam ettiği, ancak, trafiğin çok yoğun olduğu bazı noktalarda ise bu uygulamanın trafik akışını engellememek için uygulanamadığı, konuyla ilgili yaşanan sorunların Beyaz Masa aracılığı ile çözüme kavuşturulduğu bildirildi.
 
EV SAHİBİ OLDUĞUNU BELGELEYEN...
 
İSPARK’ın, ev sahiplerine de kolaylık sağladığı belirtilen açıklamada, “Kurumumuza başvurarak ev sahibi olduğunu belgeleyen kullanıcılar, için ise ‘otopark alanındaki parklanma için gün boyu sadece tarifenin ilk dilim ücretini ödeyecektir’ yönündeki Meclis Kararı uygulanmaktadır. Ayrıca, vatandaşların ikamet ettiği yerlerde akşam 18.00’den sabah 09.00’a kadar ücretsiz park etmelerine imkan tanınmaktadır. Bunun yanı sıra indirimli abonelik hizmeti de verilmektedir” denildi.
 
“MAHKEME İSPARK’I HAKLI BULDU”
 
Diğer taraftan, son zamanlarda basında yer alan Bakırköy Tüketici Hakem Heyeti tarafından verildiği belirtilen ve İSPARK aleyhine olduğu iddia edilen kararın hukuki bir bağlayıcılığı olmadığı belirtilen İSPARK açıklamasında şunlar kaydedildi:
 
“Şirketimiz konuyu Tüketici Mahkemesi’ne taşıyarak, alınan karara itiraz etmiş, hukuki süreç devam etmektedir. Ayrıca İSPARK A.Ş.’nin yol üstü otopark işletmeciliği yapması ve ücret almasının yasal olmadığı yönündeki başvurular da, İstanbul 2. İdare Mahkemesi tarafından reddedilmiştir. Öte yandan konu ile ilgi daha önce de yapılan yürütmenin durdurulması, otopark işletmeciliğinin yasal olmadığı yönündeki başvurular, İstanbul 5. İdare Mahkemesi tarafından değerlendirilmiş, otopark uygulamasının yasal olduğu yönünde karar verilmiştir. Bu karar Danıştay tarafından da onanmıştır.”
 
“1 MİLYAR TL’Yİ EKONOMİYE KAZANDIRDIK”
 
Açıklamada, İSPARK’ın, uygulamaları ile değnekçiliğe son verdiği, yedi yılda 1 milyar TL’yi kayıt altına alarak ekonomiye kazandırdığı ifade edildi. Şirketin 2 bin 500 personeli ile hizmet sunduğu, bundan sonra da İstanbul için yeni projelerin üretilmesine ve modern park hizmeti verilmesine devam edileceği bildirildi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com