Ev Tapusu Üzerine Kumar!

Ev Tapusu Üzerine Kumar!
Paravan şirketin kumarhanesinde ibretlik manzara... Kumarbazların son koz olarak evin tapusunu masaya sürdüğü ortaya çıktı...

İstanbul Ataşehir'de bir güvenlik şirketinin ofisinde kumar oynatıldığı ihbarı üzerine teknik ve fiziki takip başlatıldı. 24 saata süreyle güvenlik kameraları tarafından çevresi gözetlenen binaya girip çıkanlar tek tek tespit edildi. İhbarın gerçek olduğu belirlenince de önce gece operasyon startı verildi.
Polis, Örnek Mahallesi 35'inci Cadde'deki binaya lüks otomobillerle gelen oyuncuların girişini gece yarısına kadar bekledi. Sonra harekete geçti. Binaya baskın yapan ekipler, 4'ü kadın toplam 45 kişiyi gözaltına aldı.

GECEKONDU TAPUSU MASADA
Yapılan aramada ibret verici görüntülerle karşılaşıldı. Oyun kağıtları, pullar ve borçalacak notlarının işlendiği defterin yanı sıra çok sayıda ev ve işyerinin tapusu masadaydı. Bazılarının da gecekondular için yıllar önce verilen Tapu Tahsis Belgesi'ni kumar masasında bıraktığı görüldü. Parası bitenlerin borçlandırıldığı, bazı kumarbazların ise gayri menkullerinin tapusu ile oyuna oturduğu belirlendi.

BARON REZİDANSTA YAKALANDI
Birçok ülkede 'Kumarhaneler Kralı' olarak tanınan 'Avi' takma adlı İsrail vatandaşı Abraham Tikva'nın İstanbul'daki 5 gizli kumarhanesi deşifre edildi. 'Avi', ikamet ettiği rezidansta yakalandı. Beşiktaş ve Şişli'de çoğunluğu kadın 28 kişi yakalandı. Hafızası bulunmayan "Tin Client" bilgisayarlar üzerinden kumar oynatılan 82 cihaz ile pos makinelerine el konuldu. Şebekenin günde 10 milyon TL parayı yurt dışına aktardığı iddia edildi. Tikva, hakkında daha önce de kumar oynatmak suçundan işlem yapılmıştı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com