“Ev yıkılırsa çok can yanar!”

“Ev yıkılırsa çok can yanar!”
Hüseyin Okmeydan, 1993'te satın aldığı ahşap evini restore edemediğini ve yıkmak istediği metruk evini bir türlü yıkmadığını söyledi. Servi Mahallesindeki evinin hemen yanında bulunun başka bir ahşap evin yıkımına izin verildiğini belirten Okmeydan; "Bu

Hüseyin Okmeydan, 1993'te satın aldığı ahşap evini restore edemediğini ve yıkmak istediği metruk evini bir türlü yıkmadığını söyledi. Servi Mahallesindeki evinin hemen yanında bulunun başka bir ahşap evin yıkımına izin verildiğini belirten Okmeydan; 'Bu ahşap evin yıkılmasına çok sevindim. Çünkü Kütahya'daki birçok ahşap ev yıkılmak üzere bu evlerin restorasyon çalışmaları imkansız durumda, benim evimin yanında geçen insanlar ve otomobiller her an tehlike ile karşı karşıyalar' dedi.
'METRUK EVİN YIKIM İZNİNE SEVİNDİM'
Kütahya Merkez ve ilçelerinde çok sayıda metruk bina bulunuyor. Restore edilen metruk evler turizme kazandırılırken, restore edilmeyen veya edilemeyen ahşap evler ise halkın korkulu rüyası olmya devam ediyor. 1993 yılında Servi Mahallesinde bulunan ahşap binayı alan Hüseyin Okmeydan 1993 yılından bu yana ahşap binayı yıkıp yerine kendine ev yapmak istediğini ancak bürokrosi nedenyile ahşap evine dokunamadığını belirtti. Servi Mahallesinde kendi evinin yanında bulunan başka bir ahşap evin yıkılmasına yetkililerin izin verdiğini belirten Okmeydan, yetkililerin bu konuda duyarlı olmasını istedi.
Metruk binanın, her geçen gün yanında bulunan yola doğru eğildiğini belirten Okmeydan, evin kendiliğinden çökmesi durmunda insaların zarar görebileceğini söyledi.

'YETKİLİER SORUNLARI GÖRMELİ'
Aldığı eski ahşap yapıyı bir süre sonra yıkıp eski haline uygun olarak yeniden inşa etmek istediğini belirten Hüseyin Okmeydan, yıkım izni almak için Kütahya Belediyesi'ne müracaat ettiğini, belediye görevlilerinin bu kez de, söz konusu eski binanın Kentsel Sit Alanı içerisinde olduğunu, bu bina üzerinde yapılabilecek değişiklikler için Bursa Tabiat Varlıklarını Koruma Kuruluna gidilmesi gerektiğini söylediklerini belirtiyor. Metruk evinin hemen yanında bulunan ahşap evin yıkılmasına sevindiğini belirten Okmeydan, kendi evinin yıkılması için gereken bütün merciilere başvurduğunu ancak bir sonuç alamadığını ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com