Evden ayrılmayan oğluna dava açtı

Evden ayrılmayan oğluna dava açtı
İtalyan basınında yer alan haberlere göre Venedikli bir çift, evden ayrılmayı reddeden oğullarına karşı hukuki mücadele başlattı.

Adları açıklanmayan aile, 41 yaşındaki oğullarının bir işi ve maaşı olduğunu ancak ayrı eve taşınmayı reddettiğini söylüyor. Ayrıca çamaşırlarının yıkanmasını ve yemeklerinin hazırlanmasını talep ettiğini belirtiyorlar. Çaresiz kalan çift, tüketici birliği Adico'dan yardım istemiş.

Avukat Andrea Camp ailesinin isteği üzerine oğula bir mektup gönderdiklerini ve altı gün içinde evi boşaltmazsa mahkemeye gideceklerini bildirdiklerini söyledi. Eğer bu girişim sonuçsuz kalırsa avukatlar Venedik'teki bir mahkemeden yaşlı ana-babayı oğullarına karşı koruyacak bir karar almasını isteyecek.

Babanın "Artık yapamıyoruz. Karım stres yüzünden hastanelik oldu. Oğlumun iyi bir işi var ama hala evde yaşıyor. Çamaşırlarının yıkanıp ütülenmesini, yemeğinin hazır olmasını istiyor. Gitmeye gerçekten hiç niyeti yok" şeklinde konuştuğu belirtiliyor.

Basında yer alan bazı haberlerde de oğulun saldırganlaştığı da bildirildi. Yaşlı çiftin, benzer bir olayda başarılı olduğunu duyduktan sonra Adico'ya başvurdukları belirtiliyor. Bu olayda Adico'nun devreye girmesiyle oğlun evden ayrıldığı, ana-babanın da evin kilitlerini değiştirdiği kaydediliyor. Adico İtalya'da yüzlerce ailenin aynı sorunla karşı karşıya olduğunu belirtiyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com